• NIEZWYKŁA WIZYTA

• Dziś naszą szkołę odwiedziła wyjątkowa Osoba! Na zaproszenie pana posła Arkadiusza Iwaniaka, do Jedynki przybyła Jej Ekscelencja Pani Daphne Bergsma - Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Na początku wizyty dzieci zapoznały Gościa z ideą Kawalerów Orderu Uśmiechu. Pani Ambasador uczestniczyła też w lekcji poświęconej Holandii w ramach zajęć kształtujących kreatywność. Pierwszaki opowiadały o Niderlandach i wspólnie wykonały papierowe wiatraki. Bardzo miłym akcentem spotkania było wspólne lepienie pierogów i ich degustacja, a także otwarcie Programu „Apetyt na Sport”. Spotkanie zostało zakończone zasadzeniem tulipanów w ogródku szkolnym. To była niezapomniana wizyta.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 3ai

• Uczniowie klasy 3ai w dniu dzisiejszym włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Motyw kroki był obecny w różnych działaniach. Na początku uczniowie obejrzeli film o małej Vashti. Dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości i umiejętności. Następnie dzieci rozwiązywały kropkowe sudoku, odkodowywały zaszyfrowane hasła, łączyły kropki i wykonywały rekwizyty do zdjęć. Zajęciom towarzyszyła radość i zaangażowanie.

• Wystrzałowy początek roku w 3d

• Wtorkowe popołudnie klasa 3d wraz z rodzicami i wychowawczynią spędziła na pikniku integracyjnym w Wyrębie Karwackim. Uczniowie wzięli udział w kolorowej rozgrywce paintballowej a rodzice w tym czasie przygotowali smaczny poczestunek. To było bardzo udane popołudnie.

• 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

• Nasze dzielne Zuchy uczestniczyły wczoraj w uroczystościach związanych z 82. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Przed rozpoczęciem Mszy świętej w intencji Ojczyzny miały okazję zamienić kilka słów z Panią Anną Cicholską, posłanką na Sejm RP oraz z Panem burmistrzem Łukaszem Chrostowskim.

• Sukces Ani Kwiatkowskiej

• Jeszcze dobrze rok szkolny się nie zaczął, a Ania Kwiatkowska już z nagrodą. Podziękowanie za współpracę z autorem książki.

• Witamy zerówkowiczów

• Choć wakacje jeszcze trwają,  w naszej szkole intensywnie przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Już wkrótce przywitamy uczniów po letnim wypoczynku. Tymczasem otwieramy drzwi Jedynki dla najmłodszych - naszych zerówkowiczów. W czwartek, 26 sierpnia, zaprosiliśmy ich wraz z rodzicami do szkoły, aby mogli ją poznać i zaprzyjaźnić się z nią. Przez najbliższy rok będzie to miejsce zabawy i nauki.

Podczas wizyty w Jedynce dzieci spotkały się z wychowawczyniami, które oprócz zabaw integracyjnych przygotowały różne niespodzianki. Rodzicom zostały przekazane najważniejsze informacje dotyczące organizacji zajęć dydaktycznych oraz opiekuńczo - wychowawczych.

Zerówkowicze zapewniają: ,,Bardzo nam się podobało!”

Czekamy z niecierpliwością i radością na ponowne spotkanie z nimi -  już wkrótce, 1 września.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia!

• WF z AWF - AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY

• 1 lipca nauczyciele wychowania fizycznego brali udział w szkoleniu WF z AWF AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY w Warszawie na Akademii Wychowania Fizycznego. Głównym celem szkolenia było spokojne i bezpiecznie wprowadzenie uczniów w zajęcia wychowania fizycznego po przerwie związanej pandemią Covid-19.