• WIELKI SUKCES DRUŻYNY "JEDYNECZKI"

• W lutym 2020 roku drużyna "Jedyneczki" zakwalifikowała się do grona 22 szkół z całej Polski, które wzięły udział w Programie "Pomarańczowa Siła - Edycja Olimpijska 2019/2020". Swoje sportowe zmagania prezentują nasi Uczniowie. Towarzyszą im sportowe emocje i mnóstwo doskonałej zabawy. Udział w programie jest doskonałą okazją do przełamywania barier, integracji i osiągania sukcesów na miarę możliwości każdego.

WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW.

Ps. Nie możemy się już doczekać nagrody, czyli spotkania z Ambasadorami "Pomarańczowej Siły"

• Pasowanie w grupie 0ai

• W minionym tygodniu dzieci z grupy 0ai przyjęte zostały do grona zerówkowiczów. Podczas części artystycznej zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Czerpiąc radośći satysfakcję z doniosłej chwili, dumnie wypowiedziały tekst ślubowania. Na pamiątkę tej uroczystości otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwieńczeniem tego wydarzenia były wspólne zdjęcia.

• MALI GIGANCI PROGRAMOWANIA

• Druga edycja „Gigantów Programowania” dobiegła końca. Kodowania uczyliśmy się na wiele sposobów… Jakie były tego efekty? Zobaczcie sami.

• "Mała rzecz, WIELKA HISTORIA"

• GRATULUJEMY naszym uczniom, którzy odebrali dziś nagrody za udział w konkursie "Mała rzecz, WIELKA HISTORIA", zorganizowanym przez Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

Każda pamiątka jest przedłużeniem rodziny i żyje tak długo, jak pamięć o niej.

• SAVOIR-VIVRE PRZY STOLE W KLASIE 0bi

• Znajomość dobrych manier przez dzieci korzystnie wpływa na atmosferę w grupie i relacje miedzy rówieśnikami. Dobre maniery to nic innego jak umiejętność wyrażania życzliwości, szacunku wobec innych i panowania nad emocjami. To znajomość obowiązujących zwyczajów i form towarzyskich.

Dlatego w ramach zajęć „Savoir-vivre przy stole” przedszkolaki z klasy 0bi po obejrzeniu filmu „Z kulturą przy stole” utrwaliły zasady zachowania się przy stole, sposób nakrywania i podawania do stołu, a podczas zabawy zręcznościowej miały okazję wcielić się w rolę kelnera.

• Zajęcia kreatywne w klasie 0bi

• Podczas zajęć z cyklu „Podróż dookoła świata”, których celem jest rozwijanie kreatywności oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej, dzieci z oddziału 0bi w ostatnich tygodniach przeniosły się na włoską Sycylię oraz do Francji.

Podczas podróży na Sycylię, sześciolatki poprzez obserwację ciekawego eksperymentu miały okazję poznać budowę i działanie najbardziej aktywnego wulkanu Europy - wulkanu Etna. Zaś przenosząc się do Francji, dzieci zapoznały się z najbardziej znanymi specjałami kuchni francuskiej, po czym samodzielnie wykonały rogaliki z ciasta francuskiego. Zajęciom towarzyszyło ogromne zaciekawienie, radość oraz zaangażowanie.

• Świetlicowe wiewiórki

• Dzisiaj w szkolnej świetlicy odbyła się pogadanka na temat jesieni, będąca wstępem do zajęć plastycznych. Wszyscy zwrócili uwagę na zmieniającą się wokół przyrodę, podkreślając otaczający nas krajobraz, przepełniony paletą kolorowych barw. Rozmowy dotyczyły kolorów jesieni i wiewiórek.

Pod hasłem ,,Świetlicowe wiewiórki" dzieci samodzielnie wykonały piękne, kolorowe prace, które zostały umieszczone na wystawie. Nasi podopieczni wypełniali kontury wiewiórek kolorowym papierem lub je kolorowali, zaś ogony przyozdobili pomarańczowymi wycinankami z bibuły.

Zajęcia plastyczne to nie tylko rozwijanie kreatywnego myślenia, wyobraźni i zdolności manualnych, to także integracja z grupą, oraz wspólna zabawa, przebiegająca w wesołej i ciepłej atmosferze.

• Kuchnie świata - francuskie koreczki serowe

• Cykl zajęć kreatywnych "Podróż dookoła świata", to ciekawa forma spędzania czasu, skierowana do dzieci. Jej celem jest rozwijanie pomysłowości, wyobraźni, sprawności manualnej, a także rozwijanie ciekawości  i zainteresowania otaczającym światem oraz uświadamianie odrębności kulturowej i tradycji.Podczas zajęć w tym tygodniu, dzieci z zerówki zarówno zdobywały wiedzę o świecie, jak również rozwijały swoje umiejętności kulinarne. Kończąc podróż po Europie, dzieci "przeniosły się" do Francjii poznały specjały kuchni francuskiej. Ponieważ Francja słynie z serów, więc to one były głównym tematem zajęć. Na początek dzieci oglądały przygotowaną ekspozycję najbardziej znanych serów francuskich, np. Camembert, Brie, Roquefort. W kolejnej części przystąpiły do ich degustacji, poznając różnorodność smaków i zapachów. Następna część zajęć, przeznaczona była na aktywność, podczas której dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do samodzielnego przygotowania przekąsek - koreczków serowych. Na zakończenie, najprzyjemniejszą chwilą, na którą czekały, była degustacja samodzielnie przygotowanych przekąsek.