• KaDeDe z 2d w stajni

• Podczas warsztatów "Od ziarenka do bochenka" w Stajni Księstwo nie zabrakło czasu na relaks i niespodzianki. Jazda konna w oczekiwaniu na upieczenie chleba? Czemu nie!? Dla niektórych to była pierwsza okazja do spróbowania jazdy konnej. Bardzo dziękujemy panu Jackowi Piotrowskiemu za dzień pełny wrażeń.

• "Od ziarenka do bochenka"

• Klub Dociekliwych Dziewcząt z 2d wybrał się dziś do Gospodarstwa Agroturystycznego STAJNIA KSIĘSTWO na warsztaty podsumowujące zajęcia realizowane w ramach projektu "Rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów Szkół Podstawowych w Przasnyszu". To był bardzo udany dzień.

• Święto Mamy i Taty w grupie 0ai

• Dnia 26 maja w grupie 0ai odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny, która w całości była dedykowana Rodzicom. Jej celem było wyrażenie przez dzieci uczuć miłości, szacunku i wdzięczności wobec najbliższych. Biorąc pod uwagę, że 26 maja przypada Dzień Matki, dzieci w szczególny sposób, tego dnia, wyraziły oddanie i miłość swoim mamom, nie szczędząc przy okazji życzeń i uprzejmości pod adresem tatusiów. Recytując wiersze, śpiewając i tańcząc zaprezentowały swoje umiejętności, ale przede wszystkim dały wyraz pięknych, głębokich uczuć w stosunku do najbliższych.

• ZERÓWKOWICZE DLA MAMY I TATY - grupa 0bi

• „Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy i Taty,

będą pocałunki, życzenia, wiwaty”

W tym szczególnym dniu dzieci 6- letnie zaprezentowały część artystyczną, pochwaliły się swoim talentem recytatorskim, wokalnym i tanecznym. Podziękowały w ten sposób swoim Kochanym Rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę!

• Laurka dla mamy

• Z okazji Dnia Mamy życzymy naszym Kochanym Mamusiom dużo zdrowia, uśmiechu, wszystkiego co najlepsze. Do życzeń i uśmiechów dołączamy ... SERCE DLA MAMY!

Klasa I ai.

• Na majowej łące

• Podczas naszych lekcji uczyliśmy się o zmianach zachodzących wiosną w przyrodzie. Poznawaliśmy nowe pojęcia, wiemy co to jest ekosystem łąki. To były bardzo ciekawe lekcje. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne "Na majowej łące". Zapraszamy do obejrzenia.

Klasa I ai.

• Afrykańskie klimaty w grupie 0ai

• Cykl kilku ostatnich, cotygodniowych zajęć kształtujących kreatywność w grupie 0ai, poświęcony był bogactwu i różnorodności Afryki. Ten kontynent, będący rajem dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód stał się dla dzieci inspiracją w tworzeniu różnorodnych prac, a także służył zdobywaniu informacji i poszerzaniu wiedzy na jego temat. Jedne z ciekawszych zajęć, które szczególnie dzieciom zapadły w pamięć, dotyczyły podróży do słonecznej krainy słoni - Kenii i do Tanzanii. To właśnie tam szczególną uwagę dzieci przykuło zjawisko wielkiej migracji zwierząt, która odbywa się dwa razy w roku, a odgrywa się na stepach tych dwóch sąsiadujących ze sobą państw.