• Dzień marchewki na świetlicy

Obereczka zatańczyła

Do talerza mi wskoczyła

Witam ją na moim stole

Jest w surówce i w rosole

Tańczy, pływa, stroi miny

I dostarcza witaminy".

4 kwietnia obchodzimy Dzień Marchewki. Tego dnia dzieci poznały nie tylko wygląd, zalety i walory marchewki, ale również dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy:

- marchewka jest zdrowa i smaczna,

- wpływa wspaniale na naszą skórę, wzrok i włosy,

- zawiera witaminy,

- sok marchewkowy jest pyszny,

- można z niej przygotować wiele smakołyków: zrobić dżem, surówkę, zupę, a nawet ciasto.

Wspólnie wykonaliśmy pyszny sok marchewkowy i zaśpiewaliśmy marchewkowy piosenkę.

• Wielkanocne życzenia od klasy 2ai

• W tym pięknym czasie Wielkanocy życzymy radości, nadziei i spokoju. Niech te święta przyniosą do Waszych domów mnóstwo uśmiechu, ciepła i miłości. Uczniowie z 2ai

• Wielkanocne życzenia od klasy 3bi

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego nastroju, miłych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz "Wesołego Alleluja”!  Życzy klasa 3bi

• Wielkanocne śniadanie klasy 4c

• Tuż przed Świetami, w Wielką Środę uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią przygotowali wielkanocne śniadanie, na którym królowały jajka, babki, szynka, sałatka jarzynowa, chleb, czekoladowe jajeczka. Nie zabrakło również świeżych kwiatów, które symbolizują wiosnę i radość z budzącej się do życia przyrody. Dzieci złożyły sobie życzenia i z dobrym humorem biesiadowały przy stole.

• POMAGAMY! Warsztaty zdobienia pierników

• Korzystając z zaproszenia Federacji Rosa, wzięliśmy udział w warsztatach dekorowania mazurków. Wielkanocne ciasta ozdobią stoły osób starszych i samotnych. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

• Wielkanocne śniadanie klasy 4c

• Międzynarodowy Dzień Gofra

• 25 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Gofra. Podczas zajęć świetlicowych dzieci dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, jakie urządzenia, przedmioty kuchenne potrzebne są do ich wykonania. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowaniu ciasta. Najatrakcyjniejszym punktem zajęć była degustacja tego pysznego deseru.

• Świetlica szkolna

• Na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty wielkanocne. Efekty naszej pracy zasiliły Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, który odbył się na przasnyskim rynku.

• MALI OGRODNICY - grupa 0b

• Dziś przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowli wybranych roślin oraz praca zespołowa. W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (narzędziom, doniczkom, słoiczkom), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakich potrzebują rośliny do wzrostu, poznały także budowę rośliny. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności, dzieci samodzielnie siały i sadziły roślinki w doniczkach z ziemią. W ten sposób przedszkolaki będą miały okazję obserwować kiełkowanie i wzrost poszczególnych roślin. Ponadto nauczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.