• ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• Dzisiaj szczególnie doceniliśmy piękno mowy polskiej. Przypominaliśmy sobie przysłowia i cytaty ze znanych utworów. Każdy mogł zabrać ze sobą odrobinę poezji, ,,częstując” się wierszem polskiego poety. Sprawdzaliśmy pisownię trudnych wyrazów. Rozdawano również ulotki zachęcające do przeczytania nowości literackich. Wszystko to na specjalnie zorganizowanym stoisku, dostępnym dla każdego. Ważnym akcentem dzisiejszego dnia był upamiętnienie Roku Czesława Miłosza, cenionego poety i pisarza, noblisty w dziedzinie literatury. Z tej okazji powstała gazetka w holu szkolnym oraz wystawa prac plastycznych, które są ilustracjami do wybranych wierszy Miłosza.

• TENIS STOŁOWY

• Ośmiu zawodników z Jedynki stanęło dziś na podium miejskich rozgrywek w indywidualnym tenisie stołowym.

Aż 11-stu zawodników/zawodniczek uzyskało miejsca od 1-4, a tym samym zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbędą się w Jednorożcu w najbliższą sobotę (24.02.2024r.).

Chłopcy klasy 4:

2. Kacper SP1

3. Jakub SP1

4. Paweł SP1

To były naprawdę dobre rozgrywki!

Trzymamy kciuki za Naszych w kolejnych etapach!

• Wycieczka do Płocka

• 15 lutego klasy czwarte pojechały na wycieczkę do Płocka. Na początku byliśmy w Teatrze Dramatycznym, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „ Kopciuszek”. Następnie udaliśmy się na aktywny wypoczynek do Parku Trampolin. To była wspaniała wycieczka!

• Przedstawienie dla Babć i Dziadków w wykonaniu uczniów klasy 1ai i 2ai

• „Dzisiaj występy na ludowo,

Będzie wesoło i kolorowo.

Przytupy, oklaski i podskoki,

Tańce w kółeczku, ręce pod boki.”

Przedstawienie dla Babć i Dziadków w wykonaniu uczniów klasy 1ai i 2ai. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Życzymy dużo zdrowia, radości, pięknych chwil i miłości!

• „Dzięki, że jesteś tu…”

• Dziś uczennica naszej szkoły Lena Przewodowska z klasy 1 ai wzięła udział w cudownym koncercie „Spełniamy marzenia”. Wystąpiło 13 duetów w utworach o miłości Nasza Lenka razem ze swoją koleżanką Zosią Konwerską wykonały utwór „Dzięki, że jesteś”. Wspaniała inicjatywa, gratulujemy i liczymy na więcej takich występów naszej uczennicy! Brawo Lena!!!

• Walentynki na świetlicy

• Walentynki! Ach, Walentynki,

To najgorętszy jest w roku dzień!

Choć jest zimno, to jak kominki,

W krąg żarzą się tysiące serc!

Walentynki! Ach, Walentynki!

Nie trzeba tego zbyt serio brać,

Ale fajnie jest w upominku,

Serduszko dostać albo dać!

14 lutego obchodzony jest Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Walentynki. Tego dnia każdy powinien czuć się kochany. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją lubimy, kochamy. Z tej okazji świetliczki brały udział w licznych zabawach walentynkowych, rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z SENIORAMI I DLA SENIORÓW

• Było pięknie, wzruszająco i rodzinnie. Brawo klasa 1ai oraz 2ai! Wyrazy uznania dla Pań: Małgorzaty Tom, Magdaleny Licy, Magdaleny Kuczyńskiej i Anity Jankowskiej. Serdeczne podziękowania dla Seniorów za zaproszenie i niezwykle ciepłe przyjęcie!

• Walentynki w klasie 3bi

• Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!

Dużo miłości z okazji Walentynek życzy klasa 3bi

• Mistrzostwa powiatu w Drużynowym tenisie stołowym

• W dniu 11.02.2024r. odbyły się Mistrzostwa powiatu w Drużynowym tenisie stołowym w Chorzelach. Bardzo dobry występ na tych zawodach zaliczyła drużyna chłopców starszych naszej szkoły w składzie: Dominik z kl. 7b i Paweł z kl. 8a zdobywając II miejsceoraz awans do zawodów międzypowiatowych. SP nr 1 reprezentowały również dwie drużyny dziewcząt: Dziewczęta młodsze Lena z kl. 6b i Alicja z kl. 6d oraz dziewczęta starsze Maja z kl. 7c i Gabriela z kl. 8b. Gratulujemy udziału w zawodach naszym zawodniczkom i zawodnikom oraz awansu do dalszego etapu drużynie chłopców.

• Śladami Bohaterów Narodowych - wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

• W poniedziałek, 12 lutego uczniowie z klas 8a, 8b oraz 7b pojechali do naszej stolicy, aby zwiedzić miejsce niezwykłe - Muzeum Powstania Warszawskiego. Było to zwieńczenie projektu edukacyjnego - „BohaterON’’-włącz historię!”.

To niewątpliwie  swoista podróż w czasie. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja przedstawia historię Powstania z perspektywy walczących,  a także ludności cywilnej.

Uczniowie poruszali się w scenerii sprzed blisko 80 lat - stąpali po bruku, przechodzili  repliką kanału, a także wśród ruin i zgliszcz. W salach tematycznych mogli poznać różne historie - ludzkie  dramaty, ale także i jasne momenty Powstania - miłość,  poświęcenie  i bezinteresowną przyjaźń. Punktem kulminacyjnym  zwiedzania  była projekcja  filmu - „Miasto ruin”, ukazujący skalę zniszczeń Warszawy po II wojnie światowej. Niezwykła atmosfera Muzeum udzieliła się wszystkim…

Zainteresowanie  historią i godna postawa naszych Uczniów jest niewątpliwie hołdem złożonym Tym, którzy "chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać’’.

• Praktyczna lekcja EDB

• Umiejętność ułożenia człowieka w pozycji bocznej bezpiecznej może uratować czyjeś zdrowie i życie – warto więc wiedzieć, jak to zrobić. Ta pozycja to jedna z zasad pierwszej pomocy. Uczniowie klasy 8b świetnie poradzili sobie na dzisiejszej praktycznej lekcji EDB.

• ŚWIETLICA SZKOLNA

• Dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego. W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają. DUŻO MIŁOŚCI Z OKAZJI WALENTYNEK!