• Wspomnienie Dnia Kobiet

• Z WIZYTĄ W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI - grupa 0b

• W tegoroczny Dzień Kobiet zerówkowicze wyruszyli w podróż do odległej Japonii. Na czas zajęć sala przedszkolaków zmieniła się w piękny Kraj Kwitnącej Wiśni. Przy dźwiękach tradycyjnej, japońskiej muzyki dzieci zostały zapoznane z kulturą, obyczajami oraz językiem tego niezwykłego kraju. Mogły podziwiać i ubrać tradycyjne kimona oraz strój karateki. Dzieci próbowały posługiwać się pałeczkami, kreśliły japońskie znaki na tacach z kaszą, miały okazję spróbować swoich sił podczas składania papieru techniką origami. Zajęcia zakończyły się degustacją tradycyjnej potrawy japońskiej - sushi.

Mamy nadzieję, że „podróż” do Japonii dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń!

• DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją by połączyć go z promocją czytelnictwa. Aby zachęcić uczniów do sięgnięcia po książkę w bibliotece powstała wystawa pt.: ‘”Książki o kobietach nie tylko dla kobiet". Czytelnicy mogli przybliżyć sobie postacie sławnych kobiet o których informacje znalazły się na tablicy. Natomiast dla uczniów młodszych klas przygotowane były kolorowanki, które zawierały elementy biograficzne wybitnych kobiet nauki. Bibliotekę odwiedziło dziś wielu uczniów, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkim Kobietom życzymy samych wspaniałych chwil.

• Dzień Kobiet w klasie 3c

• Słodkie świętowanie pięknego dnia w Cafe Rynek z wierszykiem w tle od chłopców z 3c: "8 marca Święto Kobiet więc życzenia składam Tobie. Dużo szczęścia i radości, a w nauce pomyślności. Miej na ustach uśmiech słodki, w życiu zaś nie doznaj troski"

• POZNAJEMY SIE(BIE)

• W ciekawym i potrzebnym projekcie ,,Poznajmy sie(bie)," który przygotowała grupa pięciu uczniów L.O im KEN w Przasnyszu Karolina Dylewska, Katarzyna Mordwa, Patrycja Rasińska, Michalina Winnicka i Michał Wiktorowicz, wzięły dziś udział dwie klasy drugie integracyjne.

Dzieci z zainteresowaniem obejrzały krótki spektakl, który był pretekstem do rozmowy na temat samoakceptacji, zdrowych relacji z drugim człowiekiem i samym sobą. Podczas warsztatów plastycznych wspólnie wykonano pacynki, które zostaną wykorzystane do zabaw integracyjnych i scenek na temat właściwego postępowania w różnych sytuacjach szkolnych i życiowych.

• BRYŁY WOKÓŁ NAS

• Uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli dziś w warsztatach zorganizowanych w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN pt. ,,Skąd się biorą bryłki?’’, które przeprowadził pasjonat i ,,czarodziej" bryłek pan Adam Kominiak. Pan Adam przyjechał z Łodzi, gdzie jest nauczycielem matematyki w liceum. Jego pasjonujący wykład był znakomitą lekcją matematycznej precyzji, podczas której uczniowie podziwiali tajemnicze przemiany brył i z zapartym tchem słuchali fascynujących o nich opowieści. Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w spotkaniu.

• Koszykówka chłopców klas 7-8. Uczniowie SP1 z medalem!

• W dniu 03.03.2024 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach powiatowych w koszykówkę. W gronie 5 drużyn nasi uczniowie wywalczli 3 miejsce.

Skład reprezentacji:

Mateusz 8b,

Miłosz 8b,

Jakub 8b,

Aleksander 8b,

Tomasz 8a,

Norbert 8a,

Hubert 7b ,

Bartosz 7b .

Dodatkowo, w ten sam weekend dziewczęta starsze również walczyły o miejsca medalowe w koszykówkę, jednak ostatecznie zajęły one 5 miejsce w rozgrywkach w składzie:

Wiktoria 7b,

Gabriela 8b,

Daria 7c,

Julia 8b,

Barbara 7c,

Maja 7b,

Karolina 8b,

Gabriela 8b.

Gratulujemy I życzymy sukcesów w kolejnych zawodach!

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

• W dniu wczorajszym uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w koncercie edukacyjnym pt. "Witajcie w naszej bajce". Za sprawą bajkowej muzyki przenieśliśmy się do Akademii pana Kleksa, gdzie pośród licznych muzycznych i bajkowych przygód spotkaliśmy Kaczkę Dziwaczkę, odwiedziliśmy zwierzęta w Zoo, byliśmy na Wyspach Bergamutach oraz zanurkowaliśmy w morskie głębiny z Meluzyną. W krainie, w której jak w piosence, nikt nie czuje chłodu, zwierzęta są szczęśliwe, a dzieci latają samolotem, czas minął na bardzo szybko i już musieliśmy pożegnać się z bajką. Było nam tym bardziej przykro, gdyż w wyprawie wśród wierszy Jana Brzechwy opatrzonych muzyką kompozytora Andrzeja Korzyńskiego towarzyszyli nam znakomici artyści: Katarzyna Andruszko (śpiew), Piotr Gawarecki- Andruszko (śpiew) oraz Adam Sychowski (fortepian). Cieszymy się z tego spotkania, a wspaniałe słowa i piękne melodie na długo zapadną w naszych uszach, głowach i sercach. Dzięki nim gdy tylko przymkniemy oczy znów bedziemy mogli przenieść się wraz z panem Kleksem do krainy baśni.

• DZIEŃ LOGOPEDY

• 6 marca jest obchodzony Światowy Dzień Logopedy.

Dziś na świetlicy szkolnej gościliśmy logopedę i psychologa specjalnego, Panią Sylwię Łukasiak.

Uczniowie dowiedzieli się :

- czym zajmuje się logopeda

- czy logopeda, to lekarz

- kim jest logopeda

Zajęcia były bardzo wesołe, gdyż trenowaliśmy swoje buzie i języki.

Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie ciekawych ćwiczeń logopedycznych. Wszystkim logopedom życzymy owocnej pracy i sukcesów zawodowych.