• "KOŁYSANKA DLA JEZUSKA" W WYKONANIU DZIEWCZYNEK Z GRUPY 0ai

     • Oczekując Świąt Bożego Narodzenia odczuwamy wyjątkowy nastrój, który towarzyszy nam w tym czasie. Wzruszenia towarzyszące przygotowaniom do świąt, zainspirowały dziewczynki z grupy 0ai do wykonania układu tanecznego do jednego z zimowych utworów. Utwór nosi tytuł "Kołysanka dla Jezuska".

     • ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

     • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zawsze niosą za sobą wiele wysiłków i pracy. Jedno jest pewne, w grupie 0ai był to niezwykle radosny i owocny czas. Dzieci poznawały zwyczaje świąteczne, śpiewały kolędy i pastorałki, uczyły się wierszyków o tematyce świątecznej, a na kilka dni przed Wigilią piekły świąteczne pierniczki prezentując swoje umiejętności kulinarne. Po umyciu rączek, przygotowaniu miejsc pracy i niezbędnych produktów, przystąpiły do dzieła. Wałkowały ciasto, wykrawały świąteczne kształty, a na koniec ozdabiały upieczone ciasteczka. A oto efekty ich pracy.....

     • PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

     • Dzień 16 grudnia dla przedszkolaków z grupy 0bi był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki i organizując miejsce pracy. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka w świątecznych kształtach. W całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Efektem tej pracy były pełne blaszki upieczonych pierniczków, które następnie dzieci pięknie ozdobiły.

     • PROŚBA O POMOC

     • Szanowni Państwo, w imieniu naszego ucznia Bartka Jędrzejewskiego i jego mamy, zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie urządzenia do drenażu. Bartek choruje na mukowiscydozę. Jego stan wymaga stałych zabiegów przy użyciu w/w urządzenia. Chłopiec do tej pory musiał korzystać z niego w szpitalu w Dziekanowie. Posiadanie takiego sprzętu w domu znacznie ułatwiłoby mu życie. Koszt urządzenia to 26 tys. złotych. Rodziny nie stać na taki wydatek. Bardzo liczę na Państwa hojność.

      https://www.siepomaga.pl/bartosz-jedrzejewski

     • Tam, gdzie zawsze jest biało...

     • Podczas zajęć kreatywnych, dzieci podróżują przez kontynenty, poznając różne miejsca, a także ich mieszkańców. Tym razem, dzieci z grupy 0ai, odwiedziły najzimniejszy, najdalej położony na południe Ziemi kontynent - Antarktydę. Wraz z nauczycielem wskazywały go na globusie, oglądały prezentację multimedialną. Słuchały informacji o największej foce Antarktyki, zwanej lampartem morskim, a takżeo największym spośród pingwinów - pingwinie  cesarskim. Uczestniczyły w zabawach ruchowych "Pingwinek", "Cesarz na krze", itp. Na koniec przystąpiły do wykonania pracy plastycznej. Z przygotowanych materiałów, takich jak: plastikowe butelki, wata, papier, powstały pingwiny, mieszkańcy zimowego kontynentu.

     • Z WIZYTĄ W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

     • Kończąc „podróż po Azji” zerówkowicze z grupy 0bi odwiedziły odległą Japonię. Na czas zajęć sala przedszkolaków zmieniła się w piękny Kraj Kwitnącej Wiśni. Przy dźwiękach tradycyjnej, japońskiej muzyki dzieci zostały zapoznane z kulturą, obyczajami oraz językiem tego niezwykłego kraju. Mogły podziwiać i ubrać tradycyjne kimona oraz strój karateki. Największą atrakcją były zajęcia kulinarne, podczas których spróbowały tradycyjnej japońskiej potrawy - sushi posługując się prawdziwymi pałeczkami, a także mogły napić się zielonej herbaty. W drugiej części zajęć dzieci miały okazję spróbować swoich sił przy składaniu papieru techniką origami. Mamy nadzieję, że „wycieczka” do Japonii dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.

     • WARTO POMAGAĆ...

     • Uczniowie klas 8 naszej szkoły włączyli się w tym roku w akcję Szlachetna PACZKA. Zebrali fundusze i kupili artykuły, które trafią do potrzebujacych rodzin. Paczki z żywnością, słodyczami, chemią gospodarczą oraz puzzle dla dzieci przekazali dziś do punktu zbiórki Szlachetnej PACZKI w naszym mieście. Cieszymy się, że my też mogliśmy zostać św. Mikołajem.