• PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA W KLASIE Obi

• "Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!" W dniu 4 listopada 2020r. dzieci z klasy 0bi uczestniczyły w uroczystości „Pasowania na Zerówkowicza”. Przedszkolaki w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także tańczyły. Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie dokonane przez Panią Dyrektor naszym szkolnym słoneczkiem, które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Zerówkowicze otrzymały kolorowe dyplomy i słodkości, po czym wspólnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

• Z WIZYTĄ W MONGOLII I CHINACH – KLASA 0bi

• Podczas zajęć kreatywnych „Podróż dookoła świata” dzieci z oddziału przedszkolnego 0bi przeniosły się do państw azjatyckich, a mianowicie do Mongolii oraz Chin. Poznały symbole narodowe, położenie geograficzne, kulturę i zwyczaje panujące w tych krajach. Miały okazję zagościć w mongolskiej jurcie i skosztować tradycyjnego napoju „sute caj” (herbata z mlekiem) oraz serów. Dzieci przebrały się też w ciepły mongolski strój, w końcu zima tam trwa aż pięć miesięcy. Zapoznały się z chińskim rytuałem parzenia herbaty. Dużym wyzwaniem dla dzieci była nauka jedzenia ryżu pałeczkami oraz pisanie chińskich liter na tacach z kaszą. Dzieci wykonały mongolskie oraz chińskie czapeczki, słuchały muzyki charakterystycznej dla tych krajów, uczyły się również witać po chińsku i mongolsku.