• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W GRUPIE 0ai

• Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta, obchodzonego 11 listopada,  dzieciom z oddziału przedszkolnego przybliżona została historia obchodów Święta Niepodległości. Najmłodsi zapoznani zostali z wybranymi wydarzeniami historycznymi naszej ojczyzny. Słuchały opowiadań i wierszy patriotycznych, a także nuciły pieśni poświęcone ojczyźnie. Jako wyraz uczuć wobec naszego kraju, dzieci wykonały biało - czerwone serduszka oraz odświętne odznaki - kotyliony, noszone tylko podczas ważnych uroczystości. Kształtując w najmłodszych poczucie patriotyzmu wobec swojej ojczyzny i chcąc uczcić tak ważne dla Polaków święto, przygotowały krótką część artystyczną.

• PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA W KLASIE Obi

• "Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!" W dniu 4 listopada 2020r. dzieci z klasy 0bi uczestniczyły w uroczystości „Pasowania na Zerówkowicza”. Przedszkolaki w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także tańczyły. Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie dokonane przez Panią Dyrektor naszym szkolnym słoneczkiem, które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Zerówkowicze otrzymały kolorowe dyplomy i słodkości, po czym wspólnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

• Z WIZYTĄ W MONGOLII I CHINACH – KLASA 0bi

• Podczas zajęć kreatywnych „Podróż dookoła świata” dzieci z oddziału przedszkolnego 0bi przeniosły się do państw azjatyckich, a mianowicie do Mongolii oraz Chin. Poznały symbole narodowe, położenie geograficzne, kulturę i zwyczaje panujące w tych krajach. Miały okazję zagościć w mongolskiej jurcie i skosztować tradycyjnego napoju „sute caj” (herbata z mlekiem) oraz serów. Dzieci przebrały się też w ciepły mongolski strój, w końcu zima tam trwa aż pięć miesięcy. Zapoznały się z chińskim rytuałem parzenia herbaty. Dużym wyzwaniem dla dzieci była nauka jedzenia ryżu pałeczkami oraz pisanie chińskich liter na tacach z kaszą. Dzieci wykonały mongolskie oraz chińskie czapeczki, słuchały muzyki charakterystycznej dla tych krajów, uczyły się również witać po chińsku i mongolsku.

• WIELKI SUKCES DRUŻYNY "JEDYNECZKI"

• W lutym 2020 roku drużyna "Jedyneczki" zakwalifikowała się do grona 22 szkół z całej Polski, które wzięły udział w Programie "Pomarańczowa Siła - Edycja Olimpijska 2019/2020". Swoje sportowe zmagania prezentują nasi Uczniowie. Towarzyszą im sportowe emocje i mnóstwo doskonałej zabawy. Udział w programie jest doskonałą okazją do przełamywania barier, integracji i osiągania sukcesów na miarę możliwości każdego.

WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW.

Ps. Nie możemy się już doczekać nagrody, czyli spotkania z Ambasadorami "Pomarańczowej Siły"

• Pasowanie w grupie 0ai

• W minionym tygodniu dzieci z grupy 0ai przyjęte zostały do grona zerówkowiczów. Podczas części artystycznej zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Czerpiąc radośći satysfakcję z doniosłej chwili, dumnie wypowiedziały tekst ślubowania. Na pamiątkę tej uroczystości otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwieńczeniem tego wydarzenia były wspólne zdjęcia.

• MALI GIGANCI PROGRAMOWANIA

• Druga edycja „Gigantów Programowania” dobiegła końca. Kodowania uczyliśmy się na wiele sposobów… Jakie były tego efekty? Zobaczcie sami.

• "Mała rzecz, WIELKA HISTORIA"

• GRATULUJEMY naszym uczniom, którzy odebrali dziś nagrody za udział w konkursie "Mała rzecz, WIELKA HISTORIA", zorganizowanym przez Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

Każda pamiątka jest przedłużeniem rodziny i żyje tak długo, jak pamięć o niej.

• SAVOIR-VIVRE PRZY STOLE W KLASIE 0bi

• Znajomość dobrych manier przez dzieci korzystnie wpływa na atmosferę w grupie i relacje miedzy rówieśnikami. Dobre maniery to nic innego jak umiejętność wyrażania życzliwości, szacunku wobec innych i panowania nad emocjami. To znajomość obowiązujących zwyczajów i form towarzyskich.

Dlatego w ramach zajęć „Savoir-vivre przy stole” przedszkolaki z klasy 0bi po obejrzeniu filmu „Z kulturą przy stole” utrwaliły zasady zachowania się przy stole, sposób nakrywania i podawania do stołu, a podczas zabawy zręcznościowej miały okazję wcielić się w rolę kelnera.