• Tekstowa podstrona

Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

z jakim tej pomocy się udziela."

Przesłanie Papieża na zakończenie

Międzynarodowego Roku Wolontariatu

Wolontariat to zespół ludzi, którzy z dobrej woli chcą czynić coś dla innych. Chcą czynić dobro i pomagać innym ze szczerego serca. Wolontariuszem może być każdy z nas. Służyć można wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest nasza pomoc. W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy pomagają innym. Jest nas coraz więcej!

Naszym  zadaniem  jest  przede  wszystkim  pomaganie  w  nauce.  Wśród uczniów, jest grupa dzieci, która nie radzi sobie z  matematyką,  językiem polskim czy z językiem obcym. Uczniowie z naszej szkoły pomagają tym osobom aby miały coraz lepsze wyniki w nauce. Ponieważ jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi niektórzy uczniowie pomagają też niepełnosprawnym nie tylko np. przeprowadzając ich bezpiecznie przez korytarz czy schodząc z nimi po schodach ale też rozmawiając z nimi, bawiąc się aby nie czuli się odtrąceni. Wszystko robimy bezinteresownie, nie licząc że ktoś powie nam „dziękuję" czy uśmiechnie się.

Jednak bardzo lubimy naszą pracę, ponieważ myśl, że nasza pomoc innym może wkrótce przyniesie pożądane efekty daje nam satysfakcję.

WOLONTARIUSZE :)