• WIGILIA W ZERÓWCE (GRUPA 0bi)

     • Na ten dzień dzieci bardzo czekały, ponieważ była to ich pierwsza Wigilia w szkole. W blasku kolorowej choinki, pośród świątecznych dekoracji, przy stole nakrytym białym obrusem symbolicznie przełamaliśmy się opłatkiem składając życzenia świąteczne. Następnie był czas, aby wspólnie śpiewać kolędy i próbować znajdujących się na wigilijnym stole słodkości. Nie zabrakło też upominków od Świętego Mikołaja. Pomimo, że nie mógł odwiedzić przedszkolaków osobiście, dzieci mogły obejrzeć od niego film wideo dedykowany właśnie im. To był piękny i magiczny dzień!

      ŻYCZYMY, ABY TEN NIEZWYKŁY CZAS BOŻEGO NARODZENIA BYŁ DLA NAS WSZYSTKICH CZASEM ZADUMY, RADOŚCI I MIŁOŚCI, NIOSĄCYM SPOKÓJ I ODPOCZYNEK!!!

      WESOŁYCH ŚWIĄT!!

       

     • "KOŁYSANKA DLA JEZUSKA" W WYKONANIU DZIEWCZYNEK Z GRUPY 0ai

     • Oczekując Świąt Bożego Narodzenia odczuwamy wyjątkowy nastrój, który towarzyszy nam w tym czasie. Wzruszenia towarzyszące przygotowaniom do świąt, zainspirowały dziewczynki z grupy 0ai do wykonania układu tanecznego do jednego z zimowych utworów. Utwór nosi tytuł "Kołysanka dla Jezuska".

     • ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

     • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zawsze niosą za sobą wiele wysiłków i pracy. Jedno jest pewne, w grupie 0ai był to niezwykle radosny i owocny czas. Dzieci poznawały zwyczaje świąteczne, śpiewały kolędy i pastorałki, uczyły się wierszyków o tematyce świątecznej, a na kilka dni przed Wigilią piekły świąteczne pierniczki prezentując swoje umiejętności kulinarne. Po umyciu rączek, przygotowaniu miejsc pracy i niezbędnych produktów, przystąpiły do dzieła. Wałkowały ciasto, wykrawały świąteczne kształty, a na koniec ozdabiały upieczone ciasteczka. A oto efekty ich pracy.....

     • PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

     • Dzień 16 grudnia dla przedszkolaków z grupy 0bi był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki i organizując miejsce pracy. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka w świątecznych kształtach. W całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Efektem tej pracy były pełne blaszki upieczonych pierniczków, które następnie dzieci pięknie ozdobiły.

     • PROŚBA O POMOC

     • Szanowni Państwo, w imieniu naszego ucznia Bartka Jędrzejewskiego i jego mamy, zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie urządzenia do drenażu. Bartek choruje na mukowiscydozę. Jego stan wymaga stałych zabiegów przy użyciu w/w urządzenia. Chłopiec do tej pory musiał korzystać z niego w szpitalu w Dziekanowie. Posiadanie takiego sprzętu w domu znacznie ułatwiłoby mu życie. Koszt urządzenia to 26 tys. złotych. Rodziny nie stać na taki wydatek. Bardzo liczę na Państwa hojność.

      https://www.siepomaga.pl/bartosz-jedrzejewski

     • Tam, gdzie zawsze jest biało...

     • Podczas zajęć kreatywnych, dzieci podróżują przez kontynenty, poznając różne miejsca, a także ich mieszkańców. Tym razem, dzieci z grupy 0ai, odwiedziły najzimniejszy, najdalej położony na południe Ziemi kontynent - Antarktydę. Wraz z nauczycielem wskazywały go na globusie, oglądały prezentację multimedialną. Słuchały informacji o największej foce Antarktyki, zwanej lampartem morskim, a takżeo największym spośród pingwinów - pingwinie  cesarskim. Uczestniczyły w zabawach ruchowych "Pingwinek", "Cesarz na krze", itp. Na koniec przystąpiły do wykonania pracy plastycznej. Z przygotowanych materiałów, takich jak: plastikowe butelki, wata, papier, powstały pingwiny, mieszkańcy zimowego kontynentu.