• Piknik integracyjny klas pierwszych

• Dzień Chłopca był dla uczniów klas pierwszych okazją do wspólnej zabawy, połączonej z puszczaniem baniek mydlanych, malowaniem twarzy i piknikowym poczęstunkiem w postaci waty cukrowej, popcornu, opiekanych ziemniaków i orzeźwiającej lemoniady. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, z której mogliśmy korzystać dzięki uprzejmości dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, Pana Grzegorza Grabowskiego.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów klasy 1c za poświęcony nam czas i zorganizowanie tak wspaniałego dnia.

• DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 3bi

• W dniu 30 września

Niech świat będzie słodki jak czereśnia

A każdy problem — jak pestka

Ze wzruszenia już kręci się łezka?

Nic nie szkodzi, to dobra oznaka

Wyjątkowo miłego chłopaka

Któremu należą się życzenia

Zdrowia, szczęścia i wytchnienia!

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 29.09.2023 r.

• W tym roku nasza biblioteka świętowała wraz z uczniami tradycyjnie Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Wszyscy uczniowie klasy 3 wysłuchały książki z serii Nazywam się... Mikołaj Kopernik, czytanej przez uczniów klasy 7ai . Nie ulega wątpliwości, że akcja przypadła do gustu dzieciom, a zaangażowanie uczniów klasy 7ai sprawiło wszystkim ogromną przyjemność. Bez wątpienia Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania na stałe wpiszemy do kalendarz imprez odbywających się w bibliotece naszej szkoły.

• Filmowy Dzień Chłopaka w 3c

• 28 września 2023 r. z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 3c pojechali do kina w Makowie Maz. na film pod tytułem ,,O psie, który jeździł koleją”. Inspiracją do nakręcenia filmu jest książka Romana Pisarskiego o tym samym tytule. Akcja filmu rozgrywa się w Polsce, a główny bohater pies Lampo, to podróżnik, który przemierza nasz kraj pociągiem od gór do Bałtyku. Ważną postacią jest też Zuzia, dziewczynka z chorym sercem, która zaprzyjaźnia się z psem. Zostaje uratowana dzięki Lampo, ale także dzięki ludziom dobrej woli. Film wzruszający, wywołujący wiele emocji, warto go obejrzeć.

• NASZE LOGO ODZYSKAŁO BLASK

• Święto patrona szkoły stało się dobrym pretekstem do odświeżenia naszego loga namalowanego niegdyś na szkolnym placu. I teraz tak jak w piosence pt. "Order Uśmiechu" - "Order Uśmiechu jak słońce świeci..." i już niestraszne nam jesienne pochmurne dni!

• WSPANIAŁE WYNIKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!

• Zakończyliśmy rywalizację w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych, które zostały rozegrane w Chorzelach. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli 6 awansów kwalifikujących do startu w biegach międzypowiatowych. Wśród czwartoklasistów NAJLEPSZYM zawodnikiem okazał się Mikołaj Niestępski z klasy 4c, który otrzymał złoty medal! Na drugim stopniu podium wśród zawodniczek z klas 6, stanęła Lena Biedrzycka z klasy 6b oraz wśród chłopców, Dominik Podgórski z 6ai.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

• UCZNIOWIE KLASY 3ai SADZĄ CEBULKI WIOSENNYCH KWIATÓW

• Korzystając z pogodnej aury, uczniowie klasy 3ai na rabacie przed szkołą sadzili cebulki tulipanów, kwitnacych wiosną. Dzieci dowiedziały się, że niektóre cebulki roślin należy posadzić jesienią, ponieważ muszą przezimować w gruncie. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać wiosny, aby cieszyć oko pięknymi kwiatami!

• Spotkanie w Bibliotece Miejskiej

• Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu, klasy VIII uczestniczyły w spotkaniu z Panem Krzysztofem Piersą. Jest to pisarz – autor takich książek jak m.in. „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń”, terapeuta uzależnień, znawca gier komputerowych.

Rozmowa dotyczyła gier komputerowych, wirtualnego świata, który czasem potrafi przysłonić i wykluczyć z tego prawdziwego. Ponadto prowadzący poruszył problem hejtu oraz odpowiedzialności za treści, które zamieszczamy w sieci oraz w jaki sposób mogą one mieć wpływ na nasze późniejsze życie. Autor podkreślał jak ważne jest dążenie do spełniania swoich marzeń oraz odkrywanie własnych pasji.

• Meeting lekkoatletyczny klas VIII

• 25 września uczniowie klas 8 pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców brali udział w Meetingu Lekkoatletycznym, gdzie mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną w wielu konkurencjach. Najwięcej emocji wzbudziło klasowe przeciąganie liny. Spotkanie było okazją do integracji, aktywności fizycznej i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.