• Lekcja plastyki w plenerze

     • Korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy 2d postanowili pouczyć się na powietrzu. Siedząc wygodnie na kocykach tworzyli pojazdy kosmiczne z plasteliny. To była bardzo przyjemna lekcja plastyki.

     • "DeDeKurier"

     • Klasa 2d przez tydzień realizowała zadania z projektu "Klasowa gazetka". Uczniowie pracowali w małych grupach - zbierali informacje, przeprowadzali wywiady, przygotowywali krótkie artykuły. Efektem pracy jest pierwszy numer DeDeKuriera i być może nie ostatni, bo przygotowanie i czytanie własnej gazety sprawiło wszystkim dużo radości.

     • Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju

     • Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. Spisywaniem mieszkańców Polski będą się też zajmować rachmistrzowie. Ze względu na sytuację epidemiczną rozpoczną pracę na początku maja i będą się kontaktować WYŁĄCZNIE przez telefon.

      Obowiązek spisowy najlepiej wypełnić przez samospis internetowy w domu lub urzędzie gminy. Osoby, które preferują rozmowę telefoniczną, powinny zadzwonić na infolinię spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99.

      Rachmistrz nie przyjdzie w maju i czerwcu

      Wizyty rachmistrzów w domach i mieszkaniach zostały zawieszone z powodu zwiększonego zagrożenia koronawirusem. Ostateczny termin uruchomienia tej formy zbierania danych będzie zależeć od poprawy sytuacji epidemicznej. Zmiana sposobu realizacji wywiadów będzie poprzedzona komunikatem służb statystyki publicznej podanym do publicznej wiadomości za pośrednictwem mediów lokalnych, stron internetowych i mediów społecznościowych urzędów miast i gmin na Mazowszu oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

      Nie daj się oszukać! Pamiętaj!

      Jeśli spisałeś się już przez Internet - wypełniłeś formularz spisowy samodzielnie, zostałeś spisany przez współmieszkańców, w gminnym punkcie spisowym - lub poprzez Infolinię spisową (dzwoniąc na nią samodzielnie), Rachmistrz do Ciebie NIE ZADZWONI, ponieważ wypełniłeś już swój obowiązek spisowy.

      Jeśli jednak, ktoś zadzwoni i przedstawi się jako rachmistrz, nie udzielaj odpowiedzi, rozłącz się i zgłoś ten fakt na Infolinii spisowej, w swoim urzędzie gminy/miasta lub na policję.

      Również w przypadku wizyty w maju lub czerwcu osoby przedstawiającej się jako rachmistrz spisowy, nie wpuszczaj jej do domu i niezwłocznie powiadom o tej sytuacji urząd gminy/miasta lub zgłosić ten fakt na policję.

     • "Giganci programowania"

     • Uczniowie klas pierwszych mimo długiej nieobecności w szkole chętnie wrócili do realizacji projektu z elementami programowania. Kilka zdjęć z zajęć Gigantów programowania.

     • "Od ziarenka do bochenka" - projekt edukacyjny.

     • Po powrocie do szkoły, możemy wrócić do realizacji różnych projektów. Klub Dociekliwych Dziewcząt z 2d (KaDeDe z 2d) pokazał owoce swojej pracy na tablicach na szkolnym korytarzu. Każdy może zobaczyć czym się zajmujemy. Przed nami jeszcze kilka ciekawych zajęć i warsztatów. Będziemy na bieżąco informować o naszych działaniach.

     • "Recytacja inaczej"

     • Do biedronki przyszedł żuk, w okieneczko puk puk puk... Uczniowie 2d tym razem recytowali wiersz pt. "Żuk" w okieneczku. Jednocześnie przedstawiali wiersz przy pomocy samodzielnie wykonanych kukiełek.

     • Dzień Flagi w grupie 0bi

     • Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej wzięliśmy udział w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia dzieci chętnie wykonywały prace plastyczno- techniczne, zostały zapoznane z „Kodeksem Młodego Patrioty”, recytowały wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, uczyły się piosenki „Nasza flaga” oraz z powagą i w pozycji na baczność odśpiewały hymn narodowy. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.