• W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI

• Zerówkowicze z grupy 0bi przeżyły kolejną przygodę. Tym razem wyruszyły do Ameryki Południowej, żeby zobaczyć jak wygląda Amazonia - największa dżungla, często nazywana „zielonymi płucami świata”. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi Puszczy Amazońskiej, poznały roślinność i zwierzęta tam występujące. Musiały przedrzeć się przez amazoński gąszcz. Wzięły udział w zabawach ruchowych, zręcznościowych, a także plastycznych: malowały las deszczowy na folii, wykonały kolorowe papugi oraz anakondę. Amazońska przygoda dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń!

• Z wizytą w Meksyku

• Pikantne jedzenie, ostre rośliny, sombrera, marakasy i poncho. Oto krótka charakterystyka kraju ostatniej podróży dzieci z grupy 0bi do Ameryki Północnej. Podczas zajęć dzieci poznały symbole, tradycyjne stroje i legendy związane z Meksykiem, wykonały kolorowe sombrera oraz napis w kolorach meksykańskiej flagi. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy przy muzyce „Mariachi” np. „Meksykańska fala”. Przedszkolaki osłuchały się z piosenką „La Cucaracha”. Dowiedziały się, że to dzięki Meksykanom świat zawdzięcza papryczki chili, kukurydzę oraz czekoladę. Wykonały smaczne roladki z tortilli, zaś pragnienie gasiły sokiem z kaktusa. Największą atrakcją jednak było rozbijanie pochodzącej z Meksyku kolorowej piniaty zawierającej słodkości. Mamy nadzieję, że „podróż” do Meksyku na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

• W szkolnej bibliotece Iai

• Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej już za nami. Wypożyczyliśmy książki, znamy już wszystkie zasady korzystania z czytelni. Na pamiątkę dostaliśmy piękne zakładki.

Do zobaczenia w bibliotece.

• Dzień Kobiet w grupie 0ai

• Życzenia, upominki i moc uprzejmości towarzyszyło dziś wszystkim kobietom w grupie 0ai. Chcąc wyrazić szacunek i uznanie dla wszystkich pań, zarówno tych małych jak i dużych, obecnych i nieobecnych, chłopcy przygotowali część artystyczną. Dziewczynki zaś tego dnia, pełne gracji i wdzięku zaprezentowały swoją subtelność i urokliwość podczas krótkiego pokazu mody.

• Dzień Kobiet w grupie 0bi

• 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków, kwiatków i krótkiego występu. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiatki i promienny uśmiech...