• ANDRZEJKOWE ZABAWY W GRUPIE 0ai

     • Obchodzone na koniec listopada Andrzejki są od dawna wyjątkową okazją do zabaw i poznawania tradycji przez najmłodszych. Według obyczajów, tego dnia, każdy mógł sprawdzić, jaka czeka go przyszłość. Z tej to okazji, w grupie 0ai nie mogło zabraknąć popularnych wróżb, w których mogły wziąć udział wszystkie dzieci, zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dekoracje, klimat, wizyta "specjalnego gościa", sprawiły, że andrzejkowe zabawy cieszyły się dużym zaciekawieniem i podekscytowaniem. Rzucanie monetą,  Wędrujący bucik, Serce prawdę ci powie, Co przyniesie przyszłość?, Lanie wosku; to tylko niektóre z zabaw, które tego dnia miały miejsce. Nie zabrakło też zabaw tanecznych, a na deser słodkich ciasteczek z wróżbą.

     • ANDRZEJKI W KLASIE 0bi

     • Wigilia św. Andrzeja czyli popularne Andrzejki od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Dzieci z klasy 0bi również mogły poznać uroki tego dnia biorąc udział z zabawach andrzejkowych. Świece, nastrojowa muzyka, „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły przedszkolaków w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniły także stroje, w które były ubrane dzieci w tym dniu. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w dzieciach ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia dzieci miały okazję potańczyć w rytm ulubionych piosenek. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Andrzejkowy dzień dostarczył dzieciom wiele radości i uśmiechu.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE 0ai

     • Co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, gdyż właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Z tej to okazji dzieci, świętowały "Urodziny Misia". Na początek poznały historię powstania tego święta. Następnie opowiadały o swoich pluszowych zabawkach,  poznawały inne sławne misie - bohaterów znanych bajek dla dzieci. Podczas aktywności zdobywały wiedzę o "niedźwiedziowatych", brały udział w zabawach i konkursach, a na koniec czekał na nie quiz wiedzy o misiach. Tego dnia nie mogło też zabraknąć życzeń dla misiów, tańców, zabaw z misiami i oczywiście słodkiej niespodzianki... To był dzień pełen emocji i wielkiej radości.

       

     • ZERÓWKA POZNAJE ZWYCZAJE ZWIERZĄT PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO ZIMY

     • Realizując tematykę "Przygotowania zwierząt do zimy", dzieci brały udział w zabawach edukacyjnychz wykorzystaniem metod aktywizujących, mających na celu zapoznanie ze zwyczajami i ciekawostkamiz ich życia. Pracując w zespołach,  opowiadały o zmianach, jakie dokonują się w życiu zwierząt wraz ze zmianą pór roku. Swoje wypowiedzi ilustrowały zdjęciami. W dalszej części zajęć wykonały pracę plastyczno - techniczną -  karmniki dla ptaszków. Dostrzegając potrzebę dokarmiania ptaków w okresie jesienno - zimowym, wspólnie z nauczycielem przygotowały pokarm dla skrzydlatych przyjaciół. Na zakończenie zajęć, udały się na spacer w pobliżu szkoły, aby zawiesić smakołyki na gałązkach drzew i krzewów.

     • AZJATYCKIE „NAJ”

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego 0bi w ramach zajęć kreatywnych mają okazję „podróżować” po kontynencie azjatyckim.

      W ciągu ostatnich tygodni poznały:

      1. Najwyższy budynek na świecie - Burj Khalifę w Dubaju

      2. Najdłuższą budowlę świata - Wielki Mur Chiński

      3. Najwyższe góry (Himalaje) i najwyższy szczyt na Ziemi - Mount Everest

      4. Najbardziej zasolony zbiornik wodny na świecie - Morze Martwe

      5. Największą pustynię w Azji - Pustynię Gobi

      Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach plastycznych, ruchowych, badawczych, manualnych m. in. budowały Burj Khalifę z gotowych elementów, tworzyły mur chiński z kartonowych pudełek, stworzyły makietę góry Mount Everest z arkusza szarego papieru, obserwowały doświadczenie z wykorzystaniem bardzo słonej wody, a także formowały babki z własnoręcznie wykonanego piasku kinetycznego.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 0bi

     • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszym oddziale Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły dziś ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony w kształcie kwiatka, zostały zapoznane z krótkim rysem historycznym dotyczącym Święta Niepodległości, utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, a także słuchały piatriotycznych pieśni.

      O godz. 11.11 przystąpiliśmy do pięknej, ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i z dumą odśpiewaliśmy hymn narodowy. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.