Aktualności

          • Świetne wyniki SP1 w XII Konkursie Języka Angielskiego

          • Kolejna nagroda w roku szkolnym 2021/2022 w dziedzinie języka angielskiego dla Tomasza Królickiego.  Uczeń 8D Szkoły Podstawowej Nr 1 z O. I. w Przasnyszu, zajął I miejsce w XII Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu przasnyskiego, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Tomasz otrzymał nagrody rzeczowe oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne do Liceum KEN w Przasnyszu.  Brawo Tomek!!!

            Na szczególną uwagę zasługują także inni uczestnicy tego konkursu z naszej Szkoły. W pierwszej dziesiątce znaleźli się Jakub Rudziński (miejsce 4.), Valentić Aniela (miejsce 5.), Kucińska Amelia (miejsce 10.). Serdecznie gratulujemy!

            Za udział i dobre wyniki dziękujemy również Zuzannie Kuliś, Marii Boryceusz, Lidii Bęcławskiej, Oliwii Witce, Paulinie Kosman oraz Oliwii Grabowskiej.

          • Tomasz Królicki finalistą Konkursu języka angielskiego Mazowieckie Talenty!

          • To już oficjalnie potwierdzona wiadomość –Tomasz Królicki został finalistą kuratoryjnego konkursu języka angielskiego dla szkół podstawowych Mazowieckie Talenty! To niesamowite osiągnięcie ucznia klasy 8D Szkoły Podstawowej nr 1 z O.I. w Przasnyszu. 

            Mazowieckie Talenty to trzy-etapowy konkurs o zasięgu wojewódzkim, organizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla różnych przedmiotów. Laureaci tego konkursu są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty oraz otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z przedmiotu, z którego startują.  Finaliści, czyli uczniowie, którzy uzyskali dobry wynik na ostatnim etapie, ale nie są laureatami, otrzymują 7 punktów rekrutacyjnych do wszystkich szkół średnich na terenie całej Polski.

            Konkurs Mazowieckie Talenty cechuje bardzo wysoki poziom trudności. W roku szkolnym 2021/2022 do drugiego etapu (etap rejonowy) z języka angielskiego  zakwalifikowało się 1004 uczestników. Do ostatniego –etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 270 uczniów. Warto zaznaczyć, że z naszego terenu, czyli powiatu mławskiego, płońskiego, pułtuskiego, przasnyskiego, żuromińskiego, ciechanowskiego i miasta Ciechanów do tego etapu zakwalifikowało się tylko 3 uczniów – w tym Tomek. Ostatecznie w województwie mazowieckim Tomasz Królicki wywalczył tytuł finalisty i otrzymał punkty rekrutacyjne.  

            Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z Tomasza i jego osiągnięć z języka angielskiego!!!

          • Szkolna galeria sztuki

          • Wyróżnione prace uczniów pojawiły się na tablicy w naszej szkolnej galerii na korytarzu. Dzieła wykonane zostały podczas zajęć z plastyki. Gratulacje dla tych zdolnych młodych ludzi. Brawo za ich pomysłowość, staranność, właściwe zastosowanie techniki, kompozycji i pracowitość!

          • Teatrzyk Ekologiczny w klasie 2c

          • Uczniowie kl. 2c z okazji Światowego Dnia Ziemi przygotowali inscenizację Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”, którą pokazali przedszkolakom i pierwszoklasistom.

          • Obchody świąt majowych - oddziały przedszkolne

          • Święta majowe są wspaniałą okazją do rozmowy z dziećmi o ojczyźnie, która jest dla nich domem rodzinnym, podwórkiem, przedszkolem. W piątek 29 maja dzieci poznały znaczenie świąt majowych, a także symboli narodowych. Z dumą odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. Wzięły również udział w pochodzie ulicami miasta śpiewając piosenki patriotyczne. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

            Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !!!

          • Aby świat należał do dzieci... nie do śmieci!

          • Ekoprzedstawienie w klasie 1e już za nami.
            W ten sposób Dzień Recyklingu, Wody i Ziemi
            uczniowie Małej Jedynki wspominali.
            Zapraszamy do obejrzenia, posłuchania i... prośby spełnienia,
            bo tylko od NAS zależy,
            jak nasza planeta każdego dnia się zmienia.

          • Majowe Święta

          • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Chętni uczniowie z klas 6-8 wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Konstytucji 3 Maja pod patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz. Zwycięska dziesiątka w nagrodę pojedzie do Warszawy zwiedzać gmach Sejmu. Wszystkim życzymy radosnego świętowania a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

          • Złoty wiek Przasnysza

          • Uczniowie kl.1d uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, na którą zaprosiło ich Muzeum Historyczne. Wraz z wirtualnymi dziećmi mieszkającymi  w Przasnyszu w dawnych wiekach - Miłką i Przemkiem, zwiedzili wystawę "Złoty wiek Przasnysza" i poznali dzieje naszego miasta. Była to niezwykła podróż w czasie.

          • Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych

          • 22 kwietnia to dzień, kiedy wszyscy powinniśmy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie.

            Zerówkowicze również uczyły się zachowań proekologicznych.

            W tym dniu dzieci wzięły udział w sprzątaniu skweru miejskiego dokładając tym samym małą cegiełkę do czystości naszej planety.

            Nie zabrakło tego dnia zagadek i wierszy o tematyce ekologicznej. Dzieci poznały zasady, których powinien przestrzegać każdy „młody ekolog”. W trakcie wspólnej zabawy segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wykonały prace plastyczne, zostały zapoznane również z niekorzystnym działaniem plastiku na otaczającą przyrodę. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było otrzymanie orderów i dyplomów.