• Z WIZYTĄ W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

• Kończąc „podróż po Azji” zerówkowicze z grupy 0bi odwiedziły odległą Japonię. Na czas zajęć sala przedszkolaków zmieniła się w piękny Kraj Kwitnącej Wiśni. Przy dźwiękach tradycyjnej, japońskiej muzyki dzieci zostały zapoznane z kulturą, obyczajami oraz językiem tego niezwykłego kraju. Mogły podziwiać i ubrać tradycyjne kimona oraz strój karateki. Największą atrakcją były zajęcia kulinarne, podczas których spróbowały tradycyjnej japońskiej potrawy - sushi posługując się prawdziwymi pałeczkami, a także mogły napić się zielonej herbaty. W drugiej części zajęć dzieci miały okazję spróbować swoich sił przy składaniu papieru techniką origami. Mamy nadzieję, że „wycieczka” do Japonii dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.

• WARTO POMAGAĆ...

• Uczniowie klas 8 naszej szkoły włączyli się w tym roku w akcję Szlachetna PACZKA. Zebrali fundusze i kupili artykuły, które trafią do potrzebujacych rodzin. Paczki z żywnością, słodyczami, chemią gospodarczą oraz puzzle dla dzieci przekazali dziś do punktu zbiórki Szlachetnej PACZKI w naszym mieście. Cieszymy się, że my też mogliśmy zostać św. Mikołajem.

• MIKOŁAJKOWY CZAS W GRUPIE 0ai

• Wraz z nadejściem grudnia, dzieci z grupy 0ai rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Na początek, aby Święty Mikołaj zdążył na czas,  "pisały" do niego listy, ilustrując w nich to, co chciałyby otrzymać od  niego w prezencie. Spodziewając się wizyty tak ważnego gościa, ubrały choinkę, przygotowały salę i stroje na spotkanie z Nim.... Słuchały opowieści o Mikołaju, uczyły się wierszyków... Były tak przejęte myślą o Nim, że śpiewając dla Niego piosenkę,  nie zauważyły, jak niepostrzeżenie pod choinką zostawił dla nich podarunki. Jakże wielkie było ich zdumienie, radość i  wdzięczność. Były szczęśliwe, że Św. Mikołaj, w okresie przedświątecznym, pamiętał o nich i przygotował niespodzianki.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

• Dnia 3 grudnia dzieci z grup 0ai oraz 0bi obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Poznały rodzaje niepełnosprawności oraz doświadczyły poprzez zabawę, z jakimi trudnościami borykają się osoby niewidome, niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie. Poznały sposoby porozumiewania się z osobami niemówiącymi, niesłyszącymi, m.in. Piktogramy, język migowy. Uwieńczeniem zajęć i zainteresowania dzieci jest fotorelacja.

• DZIEŃ GÓRNIKA W KLASIE 0bi

• W dzisiejszym dniu obchodziliśmy Święto Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, wysłuchały opowiadania o „Rozgniewanym węgielku”, a także dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. W ramach zajęć plastycznych wykonały pociąg z wagonami wypełnionymi węglem oraz udekorowały górnicze czapki. Najwięcej entuzjazmu u dzieci wzbudziło oglądanie bryłek węgla, a pobrudzone nim rączki wywołały wiele śmiechu. Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

• MIKOŁAJKI W 2d

• Nawet w wirtualnej rzeczywistości nie zapominamy o normalności. Mikołajki dopiero 6 grudnia, ale my już dziś staliśmy się pomocnikami Świętego Mikołaja. "Ubraliśmy" nawet choinki. Udanego mikołajkowego weekendu życzą pomocnicy Mikołaja z 2d.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

• 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem corocznych obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku. Z tej okazji w naszej szkole dominował dziś kolor żółty . W ten sposób solidaryzowaliśmy się z osobami niepełnosprawnymi. A dzięki Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik” mogliśmy gościć panią Natalię z dwiema cudownymi alpakami - Inką i Karolem. Opiekunka alpak wprowadziła dzieci w świat tych tajemniczych zwierząt, uczyła szacunku i empatii dla żywych stworzeń a także pomagała przełamywać bariery. Dzieci miały okazję nie tylko karmić zwierzęta, ale także głaskać je i przytulać się do nich. Takie spotkania z alpakami pełnią funkcję wychowawczą, wspierającą dzieci w sferze emocjonalnej, poznawczej i społecznej ale także przynoszą dzieciom wiele radości.

• ANDRZEJKOWE ZABAWY W GRUPIE 0ai

• Obchodzone na koniec listopada Andrzejki są od dawna wyjątkową okazją do zabaw i poznawania tradycji przez najmłodszych. Według obyczajów, tego dnia, każdy mógł sprawdzić, jaka czeka go przyszłość. Z tej to okazji, w grupie 0ai nie mogło zabraknąć popularnych wróżb, w których mogły wziąć udział wszystkie dzieci, zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dekoracje, klimat, wizyta "specjalnego gościa", sprawiły, że andrzejkowe zabawy cieszyły się dużym zaciekawieniem i podekscytowaniem. Rzucanie monetą,  Wędrujący bucik, Serce prawdę ci powie, Co przyniesie przyszłość?, Lanie wosku; to tylko niektóre z zabaw, które tego dnia miały miejsce. Nie zabrakło też zabaw tanecznych, a na deser słodkich ciasteczek z wróżbą.