Narodowy Spis Powszechny
Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju
Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. Spisywaniem mieszkańców Polski będą się też zajmować rachmistrzowie. Ze względu na sytuację epidemiczną rozpoczną pracę na początku maja i będą się kontaktować WYŁĄCZNIE przez telefon.
Obowiązek spisowy najlepiej wypełnić przez samospis internetowy w domu lub urzędzie gminy. Osoby, które preferują rozmowę telefoniczną, powinny zadzwonić na infolinię spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99.
Rachmistrz nie przyjdzie w maju i czerwcu
Wizyty rachmistrzów w domach i mieszkaniach zostały zawieszone z powodu zwiększonego zagrożenia koronawirusem. Ostateczny termin uruchomienia tej formy zbierania danych będzie zależeć od poprawy sytuacji epidemicznej. Zmiana sposobu realizacji wywiadów będzie poprzedzona komunikatem służb statystyki publicznej podanym do publicznej wiadomości za pośrednictwem mediów lokalnych, stron internetowych i mediów społecznościowych urzędów miast i gmin na Mazowszu oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.
Nie daj się oszukać! Pamiętaj!
Jeśli spisałeś się już przez Internet - wypełniłeś formularz spisowy samodzielnie, zostałeś spisany przez współmieszkańców, w gminnym punkcie spisowym - lub poprzez Infolinię spisową (dzwoniąc na nią samodzielnie), Rachmistrz do Ciebie NIE ZADZWONI, ponieważ wypełniłeś już swój obowiązek spisowy.
Jeśli jednak, ktoś zadzwoni i przedstawi się jako rachmistrz, nie udzielaj odpowiedzi, rozłącz się i zgłoś ten fakt na Infolinii spisowej, w swoim urzędzie gminy/miasta lub na policję.
Również w przypadku wizyty w maju lub czerwcu osoby przedstawiającej się jako rachmistrz spisowy, nie wpuszczaj jej do domu i niezwłocznie powiadom o tej sytuacji urząd gminy/miasta lub zgłosić ten fakt na policję.
"Giganci programowania"
Uczniowie klas pierwszych mimo długiej nieobecności w szkole chętnie wrócili do realizacji projektu z elementami programowania. Kilka zdjęć z zajęć Gigantów programowania.
7
"Od ziarenka do bochenka" - projekt edukacyjny.
Po powrocie do szkoły, możemy wrócić do realizacji różnych projektów. Klub Dociekliwych Dziewcząt z 2d (KaDeDe z 2d) pokazał owoce swojej pracy na tablicach na szkolnym korytarzu. Każdy może zobaczyć czym się zajmujemy. Przed nami jeszcze kilka ciekawych zajęć i warsztatów. Będziemy na bieżąco informować o naszych działaniach.
2
"Recytacja inaczej"
Do biedronki przyszedł żuk, w okieneczko puk puk puk... Uczniowie 2d tym razem recytowali wiersz pt. "Żuk" w okieneczku. Jednocześnie przedstawiali wiersz przy pomocy samodzielnie wykonanych kukiełek.
22
Dzień Flagi w grupie 0bi
Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej wzięliśmy udział w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia dzieci chętnie wykonywały prace plastyczno- techniczne, zostały zapoznane z „Kodeksem Młodego Patrioty”, recytowały wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, uczyły się piosenki „Nasza flaga” oraz z powagą i w pozycji na baczność odśpiewały hymn narodowy. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.
19
Święto Konstytucji 3 Maja
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja dzieci z klasy 2ai wykonały kotyliony w barwach narodowych.
W trosce o Ziemię...
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilktycznego szkoły, uczniowie klasy 4ai przez cały tydzień starali się zrobić coś pożytecznego dla naszej planety. Sprzątali swoje najbliższe otoczenie, porządkowali lasy, segregowali śmieci, sadzili drzewka i inne rośliny czy też wykonywali prace plastyczne promujące troskę o nasze środowisko. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się w podjęte działania, które uświadomiły im jak ważne jest codzienne dbanie o dobro Ziemi.
"Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas".
Florian Plit
40
Światowy Dzień Książki w grupie 0ai
Dnia 23 kwietnia grupa 0ai obchodziła Światowy Dzień Książki. Biorąc pod uwagę jak wiele korzyści płynie z czytelnictwa, jak książki wpływają na rozwój wyobraźni i poszerzają zasób słownictwa, dla dzieci przygotowany został kącik czytelniczy, w którym mogły zapoznać się z różnymi gatunkami literatury. W myśl słów E. Dickinson "Aby dotrzeć daleko, nie ma lepszego pojazdu niż książka", dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem, słuchały baśni i opowiadań czytanych przez nauczyciela, przenosząc się w świat fantazji i doświadczając tym samym niezapomnianych wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pozycje popularnonaukowe, albumy czy słowniki. W zależności od zainteresowań, tego dnia, każdy odnalazł w książce coś, co go zainteresowało, zafascynowało, coś tylko dla siebie.
34
Wiosennie w klasie Iai
Wszyscy cieszymy sięz nadejścia wiosny. Przywitaliśmy ją radośnie. Przygotowaliśmy kolorowe rysunki, prace plastyczne i recytację wiersza.
Z wiosennymi pozdrowieniami
Klasa Iai.9
Dzień Ziemi w grupie 0ai
- 13
Dzień Ziemi w grupie 0bi
22 kwietnia to dzień, kiedy wszyscy powinniśmy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie. Zerówkowicze również uczyły się zachowań proekologicznych. W dzisiejszym dniu towarzyszyły nam kolory Ziemi: zielony i niebieski oraz piosenka Majki Jeżowskiej „Moja planeta”. Nie zabrakło także zagadek i wierszy o tematyce ekologicznej. Dzieci poznały zasady, których powinien przestrzegać każdy „młody ekolog”. W trakcie wspólnej zabawy segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wykonały prace plastyczne, zostały zapoznane również z niekorzystnym działaniem plastiku na otaczającą przyrodę. Uwieńczeniem obchodów dzisiejszego święta było otrzymanie orderów.
34
Narodowy Spis Powszechny - porady dla seniorów.
Pisanki, kraszanki, jajka malowane...i inne dekoracje świąteczne w wykonaniu grupy 0ai
- 18
CZWARTOKLASIŚCI DLA SENIORÓW
W ramach realizacji planu wychowawczo - profilaktycznego uczniowie klas czwartych poznawali ideę wolontariatu, zasady jego funkcjonowania oraz działania wolontariuszy w naszym mieście.
W związku z tym, chętni uczniowie postanowili także zrobić coś dla innych. Z okazji zbliżających się Świąt przygotowali karty i stroiki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Przasnyszu.
Mamy nadzieję, że te piękne kolorowe prace, umilą świąteczne chwile i wzbudzą uśmiech na twarzach Seniorów. Za czas i serce, które w ich przygotowanie włożyło każde Dziecko, serdecznie dziękujemy!
Wychowawcy klas czwartych
Uczniowie, którzy wykonali prace:
Klasa 4ai: Bartosiewicz Bartosz, Górski Kacper, Kobylińska Aleksandra, Kowalska Nikola, Lekowski Michał, Puławska Julia.
Klasa 4b: Koniecki Michał, Bączek Amelia, Bojarska-Banasiak Maja, Gnojewska Alicja, Wiśniewska Natalia, Sobotka Bartosz, Kobyliński Szymon
Klasa 4c: Aleksander Granoszek, Maciej Jabłonowski, Maciej Wilga, Klaudia Chodacz, Oliwia Płoska, Bartosz Rachuba, Milena Modzelewska, Barbara Ładewska, Karol Pędrak, Oliwia Jaśkiewicz, Weronika Krajewska, Błażej Pszczółkowski, Julian Kamiński, Maja Goździewska.
4d: Kajetan Kacprzak, Anna Kwiatkowska, Olga Łukasiak, Pola Prusik, Krzysztof Tański
12
Coś z niczego - recyklingowy konkurs klasowy w 2d
„Czytelnik na medal”
Do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klasy Iai, Ib i Ic. Były to wyjątkowe dni, podczas których odbyło się „Pasowanie na czytelnika”. Uroczystość zaczęła się od zapoznania z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Zanim najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelnika, wysłuchali wybranych wierszy Juliana Tuwima przeczytanych przez starszych uczniów z klasy 3c. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jakie korzyści płyną z ich czytania.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Medale i zakładki do książek, które otrzymali na pamiątkę, będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu . Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze, na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.
2
W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI
Zerówkowicze z grupy 0bi przeżyły kolejną przygodę. Tym razem wyruszyły do Ameryki Południowej, żeby zobaczyć jak wygląda Amazonia - największa dżungla, często nazywana „zielonymi płucami świata”. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi Puszczy Amazońskiej, poznały roślinność i zwierzęta tam występujące. Musiały przedrzeć się przez amazoński gąszcz. Wzięły udział w zabawach ruchowych, zręcznościowych, a także plastycznych: malowały las deszczowy na folii, wykonały kolorowe papugi oraz anakondę. Amazońska przygoda dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń!
56
Powitanie wiosny w oddziałach przedszkolnych
- 23
Dzień Kolorowej Skarpetki w grupie 0bi
Archiwum Aktualności