• Tydzień Dobrych Relacji w klasach trzecich

• Za nami Tydzień Dobrych Relacji, czyli wyjątkowy czas, pełen pozytywnych emocji, wielu wrażeń, uśmiechu i dobrego słowa. Zaczęliśmy od Dnia Życzliwości i Pozdrowień, podczas którego społeczność szkoły swoją życzliwość prezentowała kolorem żółtym symbolizującym optymizm i radość. Na drzwiach klas zawisły „złote myśli” przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Poprzez szkolną pocztę można było przekazać imienne „Kartki pełne życzliwości”, przygotowane wcześniej przez koleżanki i kolegów. Ale to nie wszystko… Uczniowie klas trzecich układali również rymowanki i hasła na temat przyjaźni. Zwrócono również uwagę na ważną pomoc koleżeńską w nauce, dzięki której rówieśnicy rozumieją lepiej, potrafią szybciej i w bardziej przystępny sposób przyswoić trudne partie materiału. Pamiętajmy - budowanie i pielęgnowanie relacji jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb, należy o nie dbać i nieustannie je rozwijać.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

• Mikołajki w klasie 1c

• W środę, 6 grudnia wybraliśmy się na mikołajkowe zajęcia do sali zabaw "Frajda". Wspólnie się bawiliśmy, pokonywaliśmy ściankę wspinaczkową i różne tory przeszkód. Przygotowaliśmy też przepiękne wieńce bożonarodzeniowe. Były świąteczne pierniki i gorąca czekolada. W szkole czekały nas kolejne atrakcje... spotkanie z Mikołajem, słodycze, książki. To był bardzo piękny, słodki dzień.

• HO HO HO

• Dziś uczniów klasy 1ai odwiedził Mikołaj. Pod choinką zostawił słodkie prezenty Był to dla nas pracowity dzień, gdyż wybraliśmy się także na warsztaty bożonarodzeniowe do Muzeum Historycznego w Przasnyszu.

• Mikołajki

• Z okazji mikołajek paczki od św. Mikołaja otrzymały również dzieci jedzące posiłki w naszej jedynkowej stołówce. Dziękujemy Mikołaju!

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE GRUPY 0ai W SALI ZABAW FRAJDA

• We wtorek 5 grudnia w ramach przygotowań świątecznych dzieci z grupy 0ai uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych w sali zabaw Frajda. Głównym celem naszej wycieczki było przygotowanie stroików świątecznych. Jednak nie była to jedyna atrakcja, jaka czekała na nas na miejscu. W sali zabaw dzieci bawiły się z Elfinkami przy zimowej piosence, częstowały się pysznymi pierniczkami i słodziutkim kakao. Przedszkolaki nieco zmęczone, ale bardzo zadowolone i pełne magicznych wrażeń wróciły do szkoły.

• SPOTKANIE Z POEZJĄ

• Uczniowie klasy 3ai podczas zajęć zapoznawali się z twórczością Juliana Tuwima, poety, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z bogatego dorobku poety uczniowie wybrali najbardziej znane i lubiane teksty. Potem postanowili je zaprezentować innym dzieciom organizując w swojej klasie ,,Spotkanie z poezją" . Zaproszeni koledzy i koleżanki mogli usłyszeć m.in. recytację wierszy takich jak: "Lokomotywa", "Bambo", "Okulary". "Spotkanie z poezją" było świetną okazją do przybliżenia twórczości poety jak również doskonałą formą spędzenia wspólnie czasu.

• ,,Pokaż, że pamiętasz”

• Uczniowie klasy 8a i 8b od 29 listopada do 8 grudnia uczestniczą w ogólnopolskim projekcie ,,BohaterON-włącz historię”, którego celem jest upamiętnienie Powstania Warszawskiego i uhonorowanie żyjących jego uczestników. Młodzież poznaje przebieg walk powstańczych oraz osobiste historie i sylwetki ludzi, którzy walczyli o Stolicę, a dziś zasługują na szacunek za patriotyczną postawę oraz trud obrony Ojczyzny. Uczniowie zredagują i wyślą kartkę dla Powstańca oraz podzielą się własnymi przemyśleniami po zrealizowaniu projektu.

Przed Ósmoklasistami spotkania z dumną historią sierpniowych dni 1944 roku!

• LEKCJE O FINANSACH

• W dniu dzisiejszym naszą placówkę odwiedziły panie z banku PKO, a tym samym odbyła się ostatnia lekcja z projektu "Lekcje o finansach". Dzieci podczas tego spotkania wysłuchały, w jaki sposób można oszczędzać i gdzie te środki można bezpiecznie gromadzić. Dzieciaki po interesującym wykładzie, aktywnie odpowiadały na pytania, jak również z ciekawością same je zadawały naszym gościom. Bardzo dziękujemy paniom z banku PKO za ich zaangażowanie i tak interesującą lekcję.

• WARSZTATY W SALI ZABAW FRAJDA - Żelowe świece

• Uczniowie klasy 1ai wzięli udział w fantastycznych zajęciach, na których własnoręcznie mogli wykonać przepiękne świąteczne świece żelowe. Gorąca czekolada, przepyszne pierniczki i wspólna zabawa. Tak miło dziś spędziłyśmy dzień!