• HO HO HO

• Dziś uczniów klasy 1ai odwiedził Mikołaj. Pod choinką zostawił słodkie prezenty Był to dla nas pracowity dzień, gdyż wybraliśmy się także na warsztaty bożonarodzeniowe do Muzeum Historycznego w Przasnyszu.

• Mikołajki

• Z okazji mikołajek paczki od św. Mikołaja otrzymały również dzieci jedzące posiłki w naszej jedynkowej stołówce. Dziękujemy Mikołaju!

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE GRUPY 0ai W SALI ZABAW FRAJDA

• We wtorek 5 grudnia w ramach przygotowań świątecznych dzieci z grupy 0ai uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych w sali zabaw Frajda. Głównym celem naszej wycieczki było przygotowanie stroików świątecznych. Jednak nie była to jedyna atrakcja, jaka czekała na nas na miejscu. W sali zabaw dzieci bawiły się z Elfinkami przy zimowej piosence, częstowały się pysznymi pierniczkami i słodziutkim kakao. Przedszkolaki nieco zmęczone, ale bardzo zadowolone i pełne magicznych wrażeń wróciły do szkoły.

• SPOTKANIE Z POEZJĄ

• Uczniowie klasy 3ai podczas zajęć zapoznawali się z twórczością Juliana Tuwima, poety, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z bogatego dorobku poety uczniowie wybrali najbardziej znane i lubiane teksty. Potem postanowili je zaprezentować innym dzieciom organizując w swojej klasie ,,Spotkanie z poezją" . Zaproszeni koledzy i koleżanki mogli usłyszeć m.in. recytację wierszy takich jak: "Lokomotywa", "Bambo", "Okulary". "Spotkanie z poezją" było świetną okazją do przybliżenia twórczości poety jak również doskonałą formą spędzenia wspólnie czasu.

• ,,Pokaż, że pamiętasz”

• Uczniowie klasy 8a i 8b od 29 listopada do 8 grudnia uczestniczą w ogólnopolskim projekcie ,,BohaterON-włącz historię”, którego celem jest upamiętnienie Powstania Warszawskiego i uhonorowanie żyjących jego uczestników. Młodzież poznaje przebieg walk powstańczych oraz osobiste historie i sylwetki ludzi, którzy walczyli o Stolicę, a dziś zasługują na szacunek za patriotyczną postawę oraz trud obrony Ojczyzny. Uczniowie zredagują i wyślą kartkę dla Powstańca oraz podzielą się własnymi przemyśleniami po zrealizowaniu projektu.

Przed Ósmoklasistami spotkania z dumną historią sierpniowych dni 1944 roku!

• LEKCJE O FINANSACH

• W dniu dzisiejszym naszą placówkę odwiedziły panie z banku PKO, a tym samym odbyła się ostatnia lekcja z projektu "Lekcje o finansach". Dzieci podczas tego spotkania wysłuchały, w jaki sposób można oszczędzać i gdzie te środki można bezpiecznie gromadzić. Dzieciaki po interesującym wykładzie, aktywnie odpowiadały na pytania, jak również z ciekawością same je zadawały naszym gościom. Bardzo dziękujemy paniom z banku PKO za ich zaangażowanie i tak interesującą lekcję.

• WARSZTATY W SALI ZABAW FRAJDA - Żelowe świece

• Uczniowie klasy 1ai wzięli udział w fantastycznych zajęciach, na których własnoręcznie mogli wykonać przepiękne świąteczne świece żelowe. Gorąca czekolada, przepyszne pierniczki i wspólna zabawa. Tak miło dziś spędziłyśmy dzień!

• Tymczasem w świetlicy szkolnej...

• Na świetlicy szkolnej od dnia 1 grudnia zaczynamy zabawę z kalendarzem adwentowym. Każdego dnia uczniowie będą otwierać jedną kopertę z zadaniami, które będziemy realizować każdego dnia, aż do 24 grudnia

Wszystkim świetliczakom życzymy Milej zabawy!

• BIBLIOTECZNY KALENDARZ ADWENTOWY

• 1 grudnia chętni uczniowie klas 1-3 otrzymali biblioteczny kalendarz adwentowy, w którym znajdują się 24 różne zadania o charakterze czytelniczo–plastycznym.Tuż przed przerwą świąteczną nastąpi podsumowanie akcji w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy wychowawcom oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w akcję i życzymy wytrwałości w wykonywaniu zadań.

• PRZEDMIOTOWE KONKURSY KURATORYJNE

• Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

KONKURS GEOGRAFICZNY

Mateusz Banaszek – kl. VII a

Łukasz Fijałkowski – kl. VII b

Maciej Makowski – kl. VII d

KONKURS HISTORYCZNY

Jerzy Niedziałek – kl. VI d

Adrian Witka – kl. VIII b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• DZIEWCZĘTA MŁODSZE Z JEDYNKI WICEMISTRZYNIAMI POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

• Dnia 29.11.2023 r. w Jednorożcu odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej w kategorii kl. IV-VI. Zawodniczki z naszej szkoły wywalczyły ll miejsce na podium. Bardzo dziękujemy i gratulujemy naszym dziewczętom za wspaniałą walkę sportową, zdobyte bramki oraz bramkarce za świetną obronę!

• SZKOLNE ANDRZEJKI

• Andrzejki to idealny czas na zabawę! Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę andrzejkową. W zabawie brali udział uczniowie klas IV – VIII. Szkolna ekipa do zadań muzycznych zadbała o to, aby podczas zabawy nie zabrakło największych tanecznych hitów. Miłej atmosferze sprzyjała wykonana przez uczniów andrzejkowa dekoracja. Podczas imprezy wszyscy bawili się doskonale - śpiewali, tańczyli i wzięli udział w konkursie na najciekawszy strój.

Jak co roku, tradycyjnie, zorganizowaliśmy również andrzejkowy kiermasz rogalików z wróżbą.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz tym, którzy pomogli w zgromadzeniu środków na działalność Samorządu Uczniowskiego, kupując słodkości, serdecznie dziękujemy!