• Zasady bezpieczeństwa

• Dzieci z grupy "0ai", podobnie jak wcześniej ich koledzy i koleżanki z grupy "0bi", gościły w swojej sali przedstawiciela KPP w Przasnyszu. Podczas spotkania zdobywały wiadomości na temat zawodu policjanta, jego umundurowania i wyposażenia. Wspólnie z gościem omawiały i utrwalały zasady związane z bezpieczeństwem i udziałem dzieci w ruchu drogowym, poznawały znaki drogowe, utrwalały numery alarmowe. Następstwem tego spotkania, był spacer do miasteczka ruchu drogowego, gdzie w sposób praktyczny dzieci mogły utrwalić zdobyte wiadomości.

• Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

• Dnia 21 września obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu.Nasi wychowankowie wysłuchali historii powstania Orderu Uśmiechu, czyli międzynarodowego odznaczenia nadawanego przez dzieci dorosłym za działania przynoszące radość oraz wykonali własne projekty orderu.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

• "Bezpieczni na ulicy" - klasa Obi

• 18 września Oddział Przedszkolny 0bi odwiedziła policjantka Pani Paulina Kacprowicz. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób i podróżowania samochodem. Utrwaliliśmy również numery alarmowe. Policjant zaprezentował przedszkolakom swoje wyposażenie i umundurowanie które jest niezbędne do wykonywanej pracy.

Zaś 23 września wybraliśmy się na spacer do miasteczka rowerowego znajdującego się w pobliżu Komendy Powiatowej Policji. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Zapoznał dzieci ze znakami drogowymi oraz sygnalizacją świetlną. Dzieci miały okazję też obejrzeć i wsiąść do radiowozu policyjnego. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie Ia

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto , które od 2008 roku stwarza okazje do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli „Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vasthi. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i świętowania Dnia Kropki.

• Kreatywne zajęcia w oddziale przedszkolnym 0ai

• Wraz z początkiem roku szkolnego w oddziale przedszkolnym "0ai" ruszyły zajęcia kształtujące kreatywność,  zatytułowane "Podróż dookoła świata". Celem ich, jest rozbudzanie ciekawości poznawczej, rozwijanie kreatywności i pomysłowości dzieci, pomoc w odkrywaniu ich własnych możliwości i umiejętności.

Na początek dzieci wykonały model kulisty Ziemi -  globus, który ma prowadzić ich po ciekawych zakątkach świata....Pierwszy przystanek podróży- EUROPA. Tu  "odwiedziły" Londyn, Paryż, Rzym, poznając przy tym najsłynniejsze budowle, z których słyną te miasta.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• W dniu dzisiejszym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Dzieci postanowiły tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia nasze świetlice  zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.Relację ze stawiania kropek można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

• Wolontariusz Roku 2019 - Zuzanna Wiśniewska

• Mamy przyjemność poinformować, że Zuzanna Wiśniewska, uczennica klasy VII s została laureatką konkursu Wolontariusz Roku 2019 organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Zuzia bardzo aktywnie działała w szkolnym wolontariacie. Brała udział w wielu akcjach organizowanych przez naszą szkołę między innymi świąteczna loteria fantowa, zbiórka karmy dla zwierzaków, czy pomoc na rzecz WOŚP. Uczennica swoimi licznymi i kreatywnymi pomysłami na kolejne działania wielokrotnie zaskoczyła opiekunki wolontariatu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów w działaniach na rzecz szkoły i lokalnej społeczności.