• WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Alicja Zadrożna z klasy VId zdobyła na Mistrzostwach Kujaw Taekwon - do 2024 w Toruniu, w walkach Punkt - Stop, srebrny medal!Jesteśmy z Ciebie Alu bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów!

• KONKURS PLASTYCZNY!!!

• Z okazji jubileuszu stulecia polskiego złotego, Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bohater na stówę”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu projektu banknotu o nominale 100 złotych z wizerunkiem bohatera/-ki historii lokalnej oraz przygotowaniu pisemnego opisu biograficznego wybranego/-ej bohatera/-ki. Technika plastyczna oraz format pracy są dowolne.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII. Chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie proszę o przekazanie prac nauczycielowi plastyki Joannie Wróblewskiej do dnia 24 marca 2024 r. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody! Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: www.bohaterna100.pl Zachęcam!

• Karnawałowy Bal Walentynkowy

• Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci z naszej Jedynki w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się doskonale.

• Sukces naszego ucznia Jurka

• Z ogromną radością informujemy, że uczeń Jerzy Niedziałek z klasy 6d, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. GRATULUJEMY i trzymamy kciuki!!!!

• Zawody drużynowe w tenisie stołowym

• Miło Nami poinformować, że byliśmy gospodarzami zawodów drużynowych w tenisa stołowego.

Dzięki rozgrywkom, wyłoniliśmy po dwa zespoły z przasnyskich szkół do reprezentowania miasta na zawodach powiatowych w tejże dyscyplinie.

Nasza szkoła uplasowała się następująco, zdobywając możliwość startu w kolejnej rundzie:

Dziewczęta młodsze:

Chłopcy młodsi:

Dziewczęta starsze:

Chłopcy starsi:

Dziękujemy Szkołom Podstawowym 2 oraz 3 za przybycie!

• "ZACZAROWANA ZAGRODA"

• Lektura pt. "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów zainspirowała uczniów klasy 2d do wykonania lapbooków. Znalazły się w nich: metryczka, krzyżówki, wykreślanki, prawda czy fałsz i wiele innych ciekawych kart pracy. Nie zabrakło również ciekawostek o autorach. Dzieci włożyły mnóstwo pracy i serca w swoje lapbooki, a taka forma pracy na lekcjach bardzo przypadła im do gustu!

• FERIE DZIEŃ V: ZIMOWE SKRZATY

• Podczas zajęć uczniowie wykonali urocze skrzaty z włóczki w zimowych czapeczkach. Ćwiczyli motorykę małą i wykazali się kreatywnością. W bardzo dobrych nastrojach i z nowymi, puchatymi przyjaciółmi zakończyliśmy piąty dzień FERII Z JEDYNKĄ!

• FERIE DZIEŃ IV: SMAKI ZIMY

• SMAKI ZIMY - wczoraj na całym świecie obchodzony był ŚWIATOWY DZIEŃ PIZZY w związku z tym postanowiliśmy dziś przygotować własne mini pizze.

Było smacznie i aromatycznie!

• FERIE DZIEŃ III: Zakręcone warsztaty muzyczne

• Dziś nie tylko tajna misja opanowała szkołę. Dzień rozpoczęły Zakręcone warsztaty muzyczne z panem Tomaszem Wesołowskim i jego zakręconą ekipą: (Tuba - Kamil Filipowicz Saksofon - Magdalena Filipowicz Śpiew operowy, baryton - Filip Wesołowski).

Nasi uczniowie mieli okazję poznać kolejne instrumenty: saksofon, tubę oraz instrument, który każdy z nas ma zawsze ze sobą, czyli głos ludzki. Dzięki starszemu koledze Hubertowi, uczniowie wysłuchali również utworów granych na gitarze elektrycznej. Na zakończenie nie zabrakło oczywiście Zakręconego Quizu z nagrodami!

• FERIE DZIEŃ III: "Tajna misja w szkole - zagadkowa gra fabularna"

• Nasi uczniowie to wspaniali detektywi. W szkole zepsuł się dzwonek. Stary, zapasowy był ukryty w sejfie, ale nikt nie znał szyfru. Można go było odzyskać rozwiązując niełatwe zagadki. Każdej grupie detektywów dzięki współpracy i zaangażowaniu udało się to zrobić. Kod rozszyfrowany, sejf otwarty, a stary dzwonek czeka na powrót dzieci po feriach. A już jutro kolejne niespodzianki dla naszych uczniów W naszej szkole nie ma nudy nawet w ferie.

Dziękujemy 6. WDH MŁODE ORŁY za wspólne harce i pomoc w rozwiązywaniu zagadek!

• FERIE DZIEŃ II: Zabawy i doświadczenia z mikroskopem

• Wiemy doskonale, że nasi uczniowie są wyjątkowo ciekawi świata i nie tylko tego "makro", który mogą zobaczyć, ale też tego "mikro". Często zadają pytania typu: Dlaczego muszę myć ręce? Jak wygląda brud? Co się kryje w wodzie z kałuży?

Pragnąc odpowiedzieć na te i inne pytania dzisiejszy dzień ferii spędziliśmy na obserwacjach mikroskopowych. Zajęcia dostarczyły wiele radości, śmiechu i zdziwienia. Spotkanie z mikroskopem w wielu uczniach rozbudziło chęć poznania świata zewnętrznego, a w szczególności budowy roślin i maleńkich owadów. Życzymy dalszych udanych obserwacji.