• Zajęcia kreatywne w klasie 0bi

     • Podczas zajęć z cyklu „Podróż dookoła świata”, których celem jest rozwijanie kreatywności oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej, dzieci z oddziału 0bi w ostatnich tygodniach przeniosły się na włoską Sycylię oraz do Francji.

      Podczas podróży na Sycylię, sześciolatki poprzez obserwację ciekawego eksperymentu miały okazję poznać budowę i działanie najbardziej aktywnego wulkanu Europy - wulkanu Etna. Zaś przenosząc się do Francji, dzieci zapoznały się z najbardziej znanymi specjałami kuchni francuskiej, po czym samodzielnie wykonały rogaliki z ciasta francuskiego. Zajęciom towarzyszyło ogromne zaciekawienie, radość oraz zaangażowanie.

     • Świetlicowe wiewiórki

     • Dzisiaj w szkolnej świetlicy odbyła się pogadanka na temat jesieni, będąca wstępem do zajęć plastycznych. Wszyscy zwrócili uwagę na zmieniającą się wokół przyrodę, podkreślając otaczający nas krajobraz, przepełniony paletą kolorowych barw. Rozmowy dotyczyły kolorów jesieni i wiewiórek.

      Pod hasłem ,,Świetlicowe wiewiórki" dzieci samodzielnie wykonały piękne, kolorowe prace, które zostały umieszczone na wystawie. Nasi podopieczni wypełniali kontury wiewiórek kolorowym papierem lub je kolorowali, zaś ogony przyozdobili pomarańczowymi wycinankami z bibuły.

      Zajęcia plastyczne to nie tylko rozwijanie kreatywnego myślenia, wyobraźni i zdolności manualnych, to także integracja z grupą, oraz wspólna zabawa, przebiegająca w wesołej i ciepłej atmosferze. 

     • Kuchnie świata - francuskie koreczki serowe

     • Cykl zajęć kreatywnych "Podróż dookoła świata", to ciekawa forma spędzania czasu, skierowana do dzieci. Jej celem jest rozwijanie pomysłowości, wyobraźni, sprawności manualnej, a także rozwijanie ciekawości  i zainteresowania otaczającym światem oraz uświadamianie odrębności kulturowej i tradycji.Podczas zajęć w tym tygodniu, dzieci z zerówki zarówno zdobywały wiedzę o świecie, jak również rozwijały swoje umiejętności kulinarne. Kończąc podróż po Europie, dzieci "przeniosły się" do Francjii poznały specjały kuchni francuskiej. Ponieważ Francja słynie z serów, więc to one były głównym tematem zajęć. Na początek dzieci oglądały przygotowaną ekspozycję najbardziej znanych serów francuskich, np. Camembert, Brie, Roquefort. W kolejnej części przystąpiły do ich degustacji, poznając różnorodność smaków i zapachów. Następna część zajęć, przeznaczona była na aktywność, podczas której dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do samodzielnego przygotowania przekąsek - koreczków serowych. Na zakończenie, najprzyjemniejszą chwilą, na którą czekały, była degustacja samodzielnie przygotowanych przekąsek.

     • By świat poznać i rozumieć, ćwiczyć zmysły trzeba umieć...

     • Zabawy doświadczalne były jednym z tematów zajęć w minionym tygodniu w grupie Oai. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom roli poszczególnych zmysłów w poznawaniu świata. Zerówkowicze ćwiczyli rozpoznawanie i nazywanie materiałów o różnych strukturach, doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania smaków i zapachów. Słuchały dźwięków wydawanych przez różne przedmioty i starały się nazywać źródła tych dźwięków. Ciekawym ćwiczeniem rozwijającym wyobraźnię i spostrzeganie było ćwiczenie pt. "Dotykać oczami". Dzieci przyglądały się obrazom i opisywały to, co widzą na pierwszy rzut oka, a co widzą, jeśli dobrze się przyjrzą, jakie dostrzegają szczegóły.

      Za każdym razem na zakończenie zabawy, dzieci wybierały ilustrację części ciała odpowiedzialnej za odbiór bodźców przekazywanych w zabawie.Przeprowadzanym aktywnościom  towarzyszyły radość, zaangażowanie i duże zaciekawienie.

     • Praca zespołowa w oddziale przedszkolnym 0ai

     • W tym tygodniu jednym z zadań zerówkowiczów, było odrysowanie ludzkiej postaci na papierze, dorysowanie jej szczegółów i pokolorowanie rysunku. Dzieci zostały podzielone na zespoły, spośród których wybrały swoich modeli i z radością przystąpiły do pracy. Po odrysowaniu konturu ciała koleżanki lub kolegi z ekscytacją dorysowywały szczegóły i kolorowały elementy charakterystyczne dla danej osoby. Praca przebiegała w atmosferze radości, gdyż każdy zespół chciał jak najwierniej odwzorować swojego modela.

     • Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej

     • W dniu dzisiejszym w naszej świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Chłopaka.Chłopcy tego dnia otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła bliższemu poznaniu i zintegrowaniu grupy świetlicowej.Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Zdjęcia wykonane na tę okoliczność zostaną miłym wspomnieniem tych chwil. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Dzień Chłopca w klasie IId

     • Chłopcy zostali dziś obdarowani drobnymi upominkami, najlepszymi życzeniami i pięknie odśpiewanym, tradycyjnym "Sto lat". Nie zabrakło również słodkiego akcentu, a reszta niespodzianek wkrótce... Bo kto powiedział, że Dzień Chłopaka trzeba obchodzić tylko przez jeden dzień? Jeszcze raz dla wszystkich Chłopców, nie tylko z naszej klasy, zdrówka, radości i spełnienia marzeń.

     • Owocowo - warzywny tydzień w klasie 0bi

     • W ubiegłym tygodniu w klasie 0bi „królowały” owoce i warzywa, co związane było z omawianą tematyką. Głównym celem prowadzonych zajęć i zabaw było uświadomienie dzieciom, że warzywa i owoce są niezbędne dla zdrowia jako źródło cennych witamin oraz zachęcanie do częstego ich spożywania.

      Naszą owocowo – warzywną przygodę rozpoczęliśmy od zorganizowania ekspozycji warzyw i owoców w kąciku przyrody. Dzieci oglądały je, rozpoznawały, nazywały, segregowały… W ciągu kilku następnych dni rozmawialiśmy o walorach odżywczych owoców i warzyw, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzieci wykonywały prace plastyczne, uczyły się piosenki „Owocowy koszyk”, rozwiązywały zagadki i inne zadania związane z tematyką.

      We wtorek dzieci zamieniły się w małych „kucharzy” i przygotowały OWOCOWE SZASZŁYKI. Zrobione własnoręcznie szaszłyki smakowały wyśmienicie! Dzieci zjadły je z apetytem.

      W piątek zaś wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo, ponieważ świętowaliśmy „DZIEŃ MARCHEWKI”. Wszystko w tym dniu skupiało się wokół marchewki, było więc pomarańczowo i marchewkowo. Pod koniec tego dnia wykonaliśmy pyszny SOK MARCHWIOWO-JABŁKOWY.

      Dzieci przekonały się, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce i warzywa – bardzo smaczne.

     • Rady na odpady

     • W ramach projektu „Rozwój kluczowych kompetencji uczniów Szkół Podstawowych w Przasnyszu”  uczniów z kl.4d kontynuuje realizację projektu edukacyjnego ,,Rady na odpady”.

      Tematyka projektu porusza bardzo ważną kwestię selektywnej zbiórki odpadów. Najważniejszym celem projektu jest uświadomienie dzieciom skali problemu nadmiernej ich ilości  oraz kłopotów z  ich zagospodarowaniem. Podczas warsztatów uczniowie poszerzają swoją wiedzę na temat właściwej gospodarki odpadami. Przeprowadzają proste doświadczenia przyrodnicze. Zbierają  informacje na temat stanu środowiska przyrodniczego naszej miejscowości. Podczas ostatnich zajęć zastanawiali się, czy segregacja śmieci jest potrzebna. Przypomnieli również zasady właściwego segregowania odpadów.