• NA DZIKIM ZACHODZIE

     • Podczas zajęć kreatywnych zerówkowicze z grupy 0bi odkrywają kolejny kontynent - Amerykę Północną. W ostatnim czasie przeniosły się na Dziki Zachód. Atmosferę tego miejsca naświetliła dekoracja sali. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących indiańskiego i kowbojskiego życia. Przebrane za Kowboi i Indian wzięły udział w wielu konkurencjach i zabawach tematycznych rodem z Dzikiego Zachodu (m. in. galopowały na koniach, strzelały do puszek, wzięły udział w pościgu złodzieja, wykonały kolorowe pióropusze, odczytywały znaki dymne, strzelały z łuku, tropiły zwierzęta itp.). Nie zabrakło też tańców przy muzyce westernowej i nie tylko. Dzięki zajęciom w takiej formie dzieci poczuły się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie.

     • 1ai dla Babci i Dziadka

     • Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego nasi uczniowie z 1ai przygotowali krótki występ, żeby podziękować swoim Babciom i Dziadkom za wszystko co dla nich robią, za poświęcony czas, miłość i troskę. Dzieci przygotowały również dla swych Dziadków przepiękne laurki.

     • Dokarmiamy ptaki zimą

     • Dzieci ze świetlicy szkolnej zatroszczyły się o brzuszki naszych małych fruwających przyjaciół, dzięki Nadleśnictwu Przasnysz, które podarowało nam karmę dla ptaków. DZIĘKUJEMY BARDZO! W naszym szkolnym ogrodzie zawiesiliśmy kule z przepyszną karmą, gdzie ptaki będą mogły spokojnie się najeść. Wraz z wychowawcą postawiliśmy także karmiki, do których chętnie przylecą wróble, sikory, kawki, gawrony i kosy. Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.

     • ZERÓWKOWICZE DLA BABCI I DZIADKA

     • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy 0bi przygotowały krótki program artystyczny i tym samym uczciły to ważne święto, jakim jest „Dzień Babci i Dziadka”. W formie nagrania złożyły życzenia, wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły. Mamy nadzieję, że ich występ przysporzy babciom i dziadkom wielu radości, ale także wzruszeń. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, spokoju i samych pięknych chwil!!!

     • SALA DO TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

     • W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi powstała sala do zajęć terapii integracji sensorycznej.

      Integracja sensoryczna to proces, dzięki któremu możliwa jest organizacja wrażeń zmysłowych docierających do mózgu człowieka. Terapia integracji sensorycznej wygląda jak zabawa, ale jest to zabawa kontrolowana, poprzez którą układ nerwowy i mózg uczą się właściwego reagowanie na bodźce zewnętrzne.
      W terapii SI podstawę stanowi stymulacja zmysłu równowagi, podczas różnorodnych zabaw prowadzonych na sprzęcie podwieszanym (huśtawki, platformy, walce, itd.). Wiele jest również ćwiczeń i zabaw stymulujących czucie powierzchniowe i głębokie, zmysł wzroku, słuchu i węchu.

      Integracja sensoryczna jest jedną z najnowocześniejszych i skutecznych metod stosowanych w terapii dzieci i młodzieży, u których obserwuje się trudności
      w zakresie:

      • umiejętności ruchowych (słaba koordynacja ruchowa, opóźniony rozwój ruchowy, trudności z utrzymaniem równowagi);
      • problemów emocjonalnych (nadmierna wrażliwość, nerwowość, kłopoty
       z koncentracją uwagi);
      • opóźnionego rozwoju mowy;
      • opanowywania umiejętności szkolnych: problemy dysleksji, dysgrafii, dysortografii, kłopoty z zapamiętywaniem i motywacją uczenia się;
      • nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD);
      • nadwrażliwości lub małej wrażliwości na różne bodźce sensoryczne;
      • nadwrażliwości na ruch, niepewności grawitacyjnej, choroby lokomocyjnej.

      Sprzęty i akcesoria terapeutyczne zgromadzone w sali, pomogą dziecku wykształcić zdolność do odczuwania, organizowania informacji i rozumienia dostarczanych przez zmysły bodźców. Porządkowanie informacji w celu wyłonienia ich funkcji jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Zrównoważona motoryka ciała, umysł łatwo przyswajający informacje i umiejętność rozróżnienia zapachów, smaków czy dotyku – to podstawy funkcjonowania.

      Wszystkie te elementy wpływają na zdolność uczenia się i na samoocenę dziecka. W nowo powstałej sali znajdują się specjalistyczne: maty, huśtawki, trampoliny, piłki oraz drabinki, z których korzystać będą dzieci niepełnosprawne oraz dzieci zdrowe z dysfunkcjami w zakresie procesów poznawczych i  zmysłowo-ruchowych. Pomieszczenie będzie wykorzystywane przez nauczycieli przygotowanych do prowadzenia terapii integracji sensorycznej, ale również przez nauczycieli specjalistów prowadzących zajęcia z zakresu: rewalidacji, zajęć korekcyjno – kompensacyjnych i gimnastyki korekcyjnej.

      Mamy nadzieję, że zajęcia terapeutyczne przyczynią się do wspomagania rozwoju naszych uczniów i przysporzą im wiele radości. 

     • Zimowe zabawy naszych świetliczaków

     • W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w zabawach na świeżym powietrzu. Było zimowo, wesoło i kolorowo. Ulepiliśmy bałwany śniegowe oraz graliśmy w berka rzucając się kulkami ze śniegu. Dokarmiliśmy również ptaki, które pozostały na zimę. Było bardzo wesoło, ale musieliśmy wracać na zajęcia lekcyjne. Wszyscy byliśmy zadowoleni z takich zajęć świetlicowych. Pozdrawiamy wszystkich uczniów z naszej szkoły, którzy mają zajęcia zdalne. Myślimy, że niedługo wszyscy spotkamy się w naszej wspaniałej Jedynce.

     • WIGILIA W ZERÓWCE (GRUPA 0bi)

     • Na ten dzień dzieci bardzo czekały, ponieważ była to ich pierwsza Wigilia w szkole. W blasku kolorowej choinki, pośród świątecznych dekoracji, przy stole nakrytym białym obrusem symbolicznie przełamaliśmy się opłatkiem składając życzenia świąteczne. Następnie był czas, aby wspólnie śpiewać kolędy i próbować znajdujących się na wigilijnym stole słodkości. Nie zabrakło też upominków od Świętego Mikołaja. Pomimo, że nie mógł odwiedzić przedszkolaków osobiście, dzieci mogły obejrzeć od niego film wideo dedykowany właśnie im. To był piękny i magiczny dzień!

      ŻYCZYMY, ABY TEN NIEZWYKŁY CZAS BOŻEGO NARODZENIA BYŁ DLA NAS WSZYSTKICH CZASEM ZADUMY, RADOŚCI I MIŁOŚCI, NIOSĄCYM SPOKÓJ I ODPOCZYNEK!!!

      WESOŁYCH ŚWIĄT!!

       

     • "KOŁYSANKA DLA JEZUSKA" W WYKONANIU DZIEWCZYNEK Z GRUPY 0ai

     • Oczekując Świąt Bożego Narodzenia odczuwamy wyjątkowy nastrój, który towarzyszy nam w tym czasie. Wzruszenia towarzyszące przygotowaniom do świąt, zainspirowały dziewczynki z grupy 0ai do wykonania układu tanecznego do jednego z zimowych utworów. Utwór nosi tytuł "Kołysanka dla Jezuska".