• Mistrzostwa powiatu w Drużynowym tenisie stołowym

• W dniu 11.02.2024r. odbyły się Mistrzostwa powiatu w Drużynowym tenisie stołowym w Chorzelach. Bardzo dobry występ na tych zawodach zaliczyła drużyna chłopców starszych naszej szkoły w składzie: Dominik z kl. 7b i Paweł z kl. 8a zdobywając II miejsceoraz awans do zawodów międzypowiatowych. SP nr 1 reprezentowały również dwie drużyny dziewcząt: Dziewczęta młodsze Lena z kl. 6b i Alicja z kl. 6d oraz dziewczęta starsze Maja z kl. 7c i Gabriela z kl. 8b. Gratulujemy udziału w zawodach naszym zawodniczkom i zawodnikom oraz awansu do dalszego etapu drużynie chłopców.

• Śladami Bohaterów Narodowych - wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

• W poniedziałek, 12 lutego uczniowie z klas 8a, 8b oraz 7b pojechali do naszej stolicy, aby zwiedzić miejsce niezwykłe - Muzeum Powstania Warszawskiego. Było to zwieńczenie projektu edukacyjnego - „BohaterON’’-włącz historię!”.

To niewątpliwie  swoista podróż w czasie. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja przedstawia historię Powstania z perspektywy walczących,  a także ludności cywilnej.

Uczniowie poruszali się w scenerii sprzed blisko 80 lat - stąpali po bruku, przechodzili  repliką kanału, a także wśród ruin i zgliszcz. W salach tematycznych mogli poznać różne historie - ludzkie  dramaty, ale także i jasne momenty Powstania - miłość,  poświęcenie  i bezinteresowną przyjaźń. Punktem kulminacyjnym  zwiedzania  była projekcja  filmu - „Miasto ruin”, ukazujący skalę zniszczeń Warszawy po II wojnie światowej. Niezwykła atmosfera Muzeum udzieliła się wszystkim…

Zainteresowanie  historią i godna postawa naszych Uczniów jest niewątpliwie hołdem złożonym Tym, którzy "chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać’’.

• Praktyczna lekcja EDB

• Umiejętność ułożenia człowieka w pozycji bocznej bezpiecznej może uratować czyjeś zdrowie i życie – warto więc wiedzieć, jak to zrobić. Ta pozycja to jedna z zasad pierwszej pomocy. Uczniowie klasy 8b świetnie poradzili sobie na dzisiejszej praktycznej lekcji EDB.

• ŚWIETLICA SZKOLNA

• Dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego. W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają. DUŻO MIŁOŚCI Z OKAZJI WALENTYNEK!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klas I . Podczas uroczystości pasowania pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Dowiedzieli się również jak należy o nie dbać i jakie korzyści płyną z ich czytania.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Medale i zakładki do książek, które otrzymali na pamiątkę, będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu. Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze - na pierwsze wypożyczenie książkek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

• "ZAPLĄTANE WARSZTATY"

• W miniony czwartek uczniowie klasy 2ai wybrali się do Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu (Filia nr 1) na zaplątane warsztaty. Dla wielu z nich było to pierwsze (choć na pewno nie ostatnie) spotkanie z makramą. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty i serdeczność Paniom Wandzie Zagrobie i Marcie Pielech.

• Uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka” w grupie 0c

• To był niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Towarzyszyły mu chwile pełne uśmiechów, radości oraz wzruszeń. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i pogody ducha.

• WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Alicja Zadrożna z klasy VId zdobyła na Mistrzostwach Kujaw Taekwon - do 2024 w Toruniu, w walkach Punkt - Stop, srebrny medal!Jesteśmy z Ciebie Alu bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów!

• KONKURS PLASTYCZNY!!!

• Z okazji jubileuszu stulecia polskiego złotego, Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bohater na stówę”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu projektu banknotu o nominale 100 złotych z wizerunkiem bohatera/-ki historii lokalnej oraz przygotowaniu pisemnego opisu biograficznego wybranego/-ej bohatera/-ki. Technika plastyczna oraz format pracy są dowolne.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII. Chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie proszę o przekazanie prac nauczycielowi plastyki Joannie Wróblewskiej do dnia 24 marca 2024 r. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody! Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: www.bohaterna100.pl Zachęcam!

• Karnawałowy Bal Walentynkowy

• Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci z naszej Jedynki w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się doskonale.

• Sukces naszego ucznia Jurka

• Z ogromną radością informujemy, że uczeń Jerzy Niedziałek z klasy 6d, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. GRATULUJEMY i trzymamy kciuki!!!!