• Z wizytą w Meksyku

• Pikantne jedzenie, ostre rośliny, sombrera, marakasy i poncho. Oto krótka charakterystyka kraju ostatniej podróży dzieci z grupy 0bi do Ameryki Północnej. Podczas zajęć dzieci poznały symbole, tradycyjne stroje i legendy związane z Meksykiem, wykonały kolorowe sombrera oraz napis w kolorach meksykańskiej flagi. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy przy muzyce „Mariachi” np. „Meksykańska fala”. Przedszkolaki osłuchały się z piosenką „La Cucaracha”. Dowiedziały się, że to dzięki Meksykanom świat zawdzięcza papryczki chili, kukurydzę oraz czekoladę. Wykonały smaczne roladki z tortilli, zaś pragnienie gasiły sokiem z kaktusa. Największą atrakcją jednak było rozbijanie pochodzącej z Meksyku kolorowej piniaty zawierającej słodkości. Mamy nadzieję, że „podróż” do Meksyku na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

• W szkolnej bibliotece Iai

• Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej już za nami. Wypożyczyliśmy książki, znamy już wszystkie zasady korzystania z czytelni. Na pamiątkę dostaliśmy piękne zakładki.

Do zobaczenia w bibliotece.

• Dzień Kobiet w grupie 0ai

• Życzenia, upominki i moc uprzejmości towarzyszyło dziś wszystkim kobietom w grupie 0ai. Chcąc wyrazić szacunek i uznanie dla wszystkich pań, zarówno tych małych jak i dużych, obecnych i nieobecnych, chłopcy przygotowali część artystyczną. Dziewczynki zaś tego dnia, pełne gracji i wdzięku zaprezentowały swoją subtelność i urokliwość podczas krótkiego pokazu mody.

• Dzień Kobiet w grupie 0bi

• 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków, kwiatków i krótkiego występu. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiatki i promienny uśmiech...

• Ścianka wspinaczkowa

• W naszej szkole powstała ścianka wspinaczkowa, mająca służyć uatrakcyjnieniu zajęć pozalekcyjnych. Będą z niej mogli korzystać także uczniowie z niepełnosprawnościami.

• Wyprawa na Rajskie Wyspy Pacyfiku

• Dzieci z grupy 0ai , podobnie jak ich rówieśnicy z gr.0bi, podczas zajęć kształtujących kreatywność, również udały się w podróż na Hawaje. Poznawanie tradycji i symboli związanych z rajskimi wyspami, było głównym tematem zajęć. Począwszy od nauki tradycyjnego powitania słowami "aloha", poprzez udekorowanie uczestników "wycieczki" girlandami z kwiatów, zwanymi "LEI", wykonanie tradycyjnego tańca Hula, dzieci uczyły się jak samodzielnie przygotować ozdoby, które można wykorzystać podczas tego typu zajęć. Gorącą atmosferę i klimat tropikalnych wysp studził sok przygotowany ze świeżych owoców. Dekoracje i klimat towarzyszący zajęciom pozwolił na rozbudzenie w nas zachwytu nad tym co pięknie i wyjątkowe, i umożliwił nam przeniesienie się w wyobraźni, w to barwne, egzotyczne miejsce.

• Wyprawa na Hawaje

• Pomimo chłodu na dworze, atmosfera w grupie 0bi podczas ostatnich zajęć kreatywnych była prawdziwie hawajska, a dekoracje w przedszkolnej sali pozwoliły rozwinąć fantazję i w wyobraźni przenieść się na wyspy pełne kwiatów i dojrzewających owoców. Po „wylądowaniu” w Honolulu wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali tradycyjne naszyjniki zwane „Lei”. Na Hawajach czekało na nas wiele przygód i okazji do świetnej zabawy. Najpierw nauczyliśmy się hawajskiego powitania okrzykiem „ALOHA” . Następnie przy dźwiękach hawajskiej muzyki próbowaliśmy swoich sił podczas nauki tańca „hula”. Poznaliśmy także hawajskie zabawy, takie jak: Limbo, Deska surfingowa, Hawajskie kręgle. Na zakończenie naszej wyprawy przygotowaliśmy pyszny sok z owoców egzotycznych. Zajęcia stały się doskonałą okazją do poznania kultury hawajskiej oraz przeniesienia się chociaż na chwilę w jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.

• JESTEŚMY MISTRZAMI EKOLOGII!

• Klasa IIb wzięła udział w ekologicznym programie EKOEKSPERYMENTARIUM. Jest to projekt, który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Uczyliśmy się przez zabawę i gry online, jak świadomie robić zakupy, sprzątać, oszczędzać wodę i energię elektryczną, segregować śmieci. Przekonaliśmy się, że drobne czynności nie są trudne, a mogą wiele znaczyć i zmieniać świat.